Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Radfordia ensifera – Це підшкірний кліщ, видоспецифічний для щурів. Заражені 99,9% тваринок, але симптоми проявляються не у всіх. Дерматологічні проблеми, пов’язані з радфордіями, завжди мають вторинний характер. При неповноцінному харчуванні, неналежних умовах утримання, алергіях, супутніх хворобах захисні сили організму слабшають, і кліщі починають активно розмножуватись. Клінічно це проявляється легким свербінням і незначною алопецією (випадінням шерсті).
У подальшому, якщо не розпочати курс терапії, це переходить у сильні розчухування, біль і агресивність. Звірятка недосипають, гірше харчуються і виснажуються. Радфордії піддаються лікуванню на будь-якій стадії хвороби, АЛЕ наслідки свербіння можуть гоїтися довго і не завжди успішно. Якщо ви помітили, що щурка чухається — обов’язково покажіть її ветеринарному лікарю. Щоб визначити, чи це кліщ або алергія — необхідно зробити зішкріб. У зішкрібі не завжди вдається знайти паразита, але при радфордіях є дуже характерне ураження волосини.
Якщо хвороба на ранній стадії, лікування полягає в обробках краплями на холку, засобами від свербіння і вітамінами для шкіри. Краплі в домашніх умовах капати не варто, оскільки передозування може бути летальним! Якщо вже стадія з розчухуваннями на шкірі, у таких випадках до курсу терапії необхідно додати препарати для загоєння ран. На пошкоджену шкіру обов’язково потрапить вторинна мікрофлора, не виключено призначення курсу антибактеріальних препаратів.
Якщо стан щурки критичний — вона скуйовджена, виснажена, зневоднена — необхідно проводити комплексну терапію: забезпечити об’єм рідини, поживні препарати, протизапальні та знеболювальні засоби. На такій стадії перебіг хвороби може бути несприятливим.
Окрім лікування тварини, слід подбати про дезінфекцію клітки. Дерев’яні предмети потрібно утилізувати, а як підстилку використовувати паперові рушники або пелюшки. Клітку слід прибирати 1–2 рази на день залежно від ступеня забруднення.
Якщо ви помітили свербіж у щурки — не зволікайте. Чим раніше буде виявлено причину, тим швидше настане одужання.
Лікар ветеринарної
клініки «Умка»
Залесская
Світлана Володимирівна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua