Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Вагітність і пологи у шиншил

Якщо ви вирішили завести пару шиншил, то ви берете на себе відповідальність за цих тварин. По-перше, — за здоров’я потенційних батьків і належний догляд за ними. По-друге, — після того як вам вдасться успішно виростити потомство, доведеться знайти для нього новий дім і турботливих господарів.

Утримувати цих тварин разом можна до 6 місяців. Потім їх потрібно розсадити до досягнення статевої зрілості. Самки стають зрілими у 6–7 місяців, а самці — у 8–9 місяців. І, звісно ж, до спаровування слід допускати тільки здорових тварин. Особливо важливо приділити увагу здоров’ю майбутньої матусі: якщо вона має надмірну вагу, виснажена або виявляються інші симптоми хвороби — вагітність чи пологи можуть бути важкими. Навіть якщо самка впорається, це негативно позначиться на її стані.

Шиншили спаровуються в нічний час, зазвичай цей процес супроводжується шумом. Після цього у самки з піхви можна помітити восковидний джгутик — так звану пробку із застиглої сперми. Вагітність триває приблизно 110–120 днів. На ранніх стадіях виявити її практично неможливо, а починаючи з другого тижня — лише регулярне зважування самки дозволяє зрозуміти, що вона вагітна.

Самця і самку потрібно розсадити на весь період вагітності, оскільки самці в цей час небажані стреси, надмірні ігри, стрибки, перевезення або зміна корму. Особливу увагу слід приділити харчуванню самки — це має бути повноцінний промисловий корм, сіно, збагачене кальцієм і білком, а також мінеральні добавки.

Для більш сприятливого перебігу пологів бажано знати розміри плодів, їхнє положення та кількість. Можуть знадобитися діагностичні маніпуляції. Можливе обережне пальпування досвідченим ветеринарним лікарем. УЗД може бути корисним, але його проводять лише за реальної потреби, оскільки це є стресом для шиншили. Рентгенологічна діагностика є дуже інформативною, особливо на пізніх термінах, коли до пологів залишається приблизно тиждень.

Зазвичай під час перших пологів народжуються три дитинчати, а з кожною наступною вагітністю їхня кількість зменшується (1–2 шиншиленяти). Пологи можуть відбуватися у будь-який час доби, але найчастіше — вночі. Шиншиленята з’являються на світ із різним інтервалом — від кількох хвилин до кількох годин. Якщо перейми тривають понад 5–6 годин або після народження першого дитинчати довго не спостерігається подальша родова діяльність — вашій самочці потрібна ветеринарна допомога. Ще більш тривожним симптомом є криваві виділення з піхви — це вже показання до оперативного втручання. У нашій ветеринарній клініці проводиться кесарів розтин із збереженням матки (за умови, що стан органа дозволяє це й власники планують у майбутньому отримувати потомство від цієї шиншили).

Останнє ускладнення пологів, з яким зверталися до нашої клініки, — це перекрут рогу матки та завмирання плодів на пізньому терміні вагітності. Якщо ж немає показань до кесаревого розтину, може знадобитися акушерська допомога.

Дитинчата народжуються вже повністю сформованими: з зубками, вкриті шерсткою, з відкритими очима. У перші 5 днів вони харчуються виключно материнським молоком, а згодом починають їсти сіно та корм.

Розведення шиншил — справа непроста, тому обов’язково консультуйтеся з вашим ветеринарним лікарем і підходьте до питання розмноження шиншил відповідально.

На фото: патологічні пологи. Перекрут лівого рогу матки. Плід мертвий. Власники помітили, що приблизно протягом 24 годин у самки спостерігалися криваві виділення з піхви. Самостійно народити тварина в таких випадках не може. Своєчасне хірургічне втручання — це шанс для такого звірка. На останньому фото — шиншила через день після видалення матки.

Лікар ветеринарної
клініки «Умка»
Голодович
Тетяна Анатоліївна

З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua