Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Чому у шиншили неідеальна шерстка?
Шерсть у шиншили особлива, дуже густа. Волосок має довжину 3–4 см, тонкий, м’який. Саме тому тваринці категорично заборонено намокати. Якщо шерсть забруднилася в чомусь і злиплася, то замість купання спробуйте обережно стерти бруд ваткою, змоченою в спирті або горілці. Після випаровування спирту якість шерсті не погіршується.
Шиншилам обов’язково потрібно купатися в спеціальному дрібному піску. Так вони очищають свою шерсть.
Якщо у вашої шиншили є пісок для купання, вона не намокала, але шерсть у неї зваляна, вкорочена, з залисинами, на шкірі є кірочки чи лупа — ймовірно, що вона хвора. Це можуть бути незаразні хвороби, наприклад: через нестачу грубої рослинної клітковини в раціоні шиншили просто обгризають собі шерсть на боках, гормональні порушення (лисіють у певних місцях), через неправильно збалансований раціон, порушення обміну речовин, рани, потертості, алергії. Також можуть бути і заразні захворювання: різні види лишаїв, шерстоїди, блохи, воші, кліщі та інші ектопаразити, бактеріальні й вірусні інфекції. Вони несуть загрозу життю тваринки, а інколи й небезпечні для людей. Саме тому при перших ознаках погіршення якості шерсті вашої шиншили якомога швидше зверніться до ветеринарного фахівця.
Які забарвлення зустрічаються у шиншил?
Забарвлення диких особин — жовто-сіре або сіро-блакитне. Існують мутаційні варіанти забарвлень: бежеве, платинове, чорний оксамит, білий оксамит, сапфірове. Гомоебоні мають особливу шовковистість і блиск шерсті з різними відтінками. Оксамитовий ебоні — темне забарвлення спини та маска на голові. Фіолетове забарвлення — спинка темно-лілового відтінку, животик білий. Коричневий оксамит — колір від світло- до темно-коричневого, а живіт і спинка — білі. Біло-рожеве — вуха рожеві з чорними плямами, очі — від рожевого до темно-рубінового кольору, шерсть біла, можливі коричневі плями різної локалізації.
Яка тривалість життя у шиншил?
Існує думка, що в домашніх умовах шиншила живе 10–15 років, іноді до 18–20. Проте зустріти такого довгожителя — рідкість. Намагайтеся створити для вашого улюбленця правильні умови утримання. Уникайте стресів: через них у шиншил можуть загострюватися хронічні захворювання та зростає ризик зараження новими інфекціями, які можуть бути занесені на руках, взутті власника, з сіном або передаватися від інших домашніх тварин.
Чи часто у шиншил трапляються травми?
Утримання таких активних тваринок у клітках пов’язане з підвищеною ймовірністю травм. Найчастіше трапляються переломи через те, що лапки потрапляють між прутами клітки або вольєра. При спільному утриманні шиншили можуть травмувати одна одну. Якщо ви дозволяєте своєму улюбленцю гуляти по кімнаті, стежте, щоб діти й інші домашні тварини не завдали йому шкоди. У кімнаті для прогулянок слід заховати всі дроти, вікна мають бути закриті сіткою, а меблювання — ретельно продумане.
Чи небезпечні хвороби шиншил для людей?
По-перше, на шерсть шиншил і спеціальний дрібний пісок для купання у дорослих і дітей може виникати алергія. По-друге, як і будь-які тварини, шиншили можуть бути джерелом різноманітних інфекцій у квартирі. Тому важливо дотримуватись елементарних правил гігієни: не ставити клітку з тваринкою в спальні, дитячій кімнаті чи на кухні, мити руки після спілкування з шиншилою, а також проконсультуватися з ветеринарним спеціалістом щодо необхідності профілактичних аналізів.
Головний лікар
ветеринарної клініки «Умка»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua