Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Для догляду за своїм хутром шиншилам необхідні піщані ванни. У природних умовах шиншили купаються у вулканічному попелі, а для домашніх улюбленців слід купувати спеціальний пісок, виготовлений із сировини вулканічного походження. Кварцовий (річковий) пісок у жодному разі не підходить і використовувати його не можна — він забиває шерсть і ламає тоненькі ніжні волоски.
Піщані ванни допомагають шиншилам очищати хутро, позбавлятися паразитів, а також приносять їм велику насолоду. Купати шиншил слід не рідше одного разу на три дні або частіше. Однак не можна ставити купалку з піском у клітку щойно народженої самки. Піхва у самки повністю закривається лише через кілька днів після пологів, і в такому разі пісок може стати джерелом інфекції. Купати самок із новонародженими малюками можна через два тижні після пологів, попередньо переконавшись, що піхва самки закрита.
Купати шиншилу у воді категорично заборонено — через відсутність сальних залоз шиншила миттєво промокає «до нитки».
Якість хутра й стан шерсті тваринки — чи не найголовніше, на що звертають увагу судді, і щоб ваш улюбленець постав перед ними в найкращому вигляді, слід зробити таке:
Для тих власників, які віддають перевагу участі своїх улюбленців у виставках, варто зазначити: у період підготовки вашого вихованця до виставки доцільно замінити пісок (який ви зазвичай використовуєте) на цеолітовий пил. Завдяки надзвичайно дрібній фракції та легкій повітряній текстурі він набагато краще очищає шерсть тваринки, роблячи її пухнастою й густою. Шиншила після таких купань виглядає дуже доглянутою, а хутро блищить і переливається при кожному русі.
На жаль, цеолітовий пил має один суттєвий недолік, що ускладнює його постійне використання власникам шиншил, які проживають у квартирі — під час купання тваринки він підіймається в повітря й повільно осідає на навколишні предмети… Пил є речовиною, схожою на пудру — варто лише зітхнути, як у повітрі здіймається ціла хмара. Однак у період підготовки до виставки варто піти на ці жертви й змиритися з тимчасовими незручностями в ім’я вашого улюбленця.
Останній тиждень перед виставкою — це період особливо ретельної підготовки:
6 днів до виставки: насипте в купалку свіжу пудру та залиште її в клітці, щоби тваринка мала можливість купатися стільки, скільки захоче;
5 днів до виставки: вичешіть вашого улюбленця та знову замініть пудру в купалці на свіжу;
4 днів до виставки: ще раз свіжа пудра та купання;
3 дні до виставки: припиняємо купати майбутнього учасника виставки та прибираємо купалку з клітки. Необхідно, щоб за кілька останніх днів шерсть шиншили повністю очистилася від дрібного пилу й засяяла блиском;
напередодні виставки: розчісування улюбленця та тримінг хвоста. Розчісувати слід обережно, намагаючись не торкатися хутра руками (і по можливості взагалі уникати контакту з ним), притримуючи шиншилу за основу хвоста;
у день Шоу: фінальне розчісування. Насолоджуйтеся Шоу та неперевершеним доглянутим виглядом вашої тваринки! Навіть якщо ви не посядете призового місця — щонайменше постанете у найкращому світлі разом зі своїм улюбленцем, продемонструєте всю його красу та доглянутість.
Шиншил розчісують не лише під час підготовки до виставки — у період линяння це допомагає тваринці швидше позбутися старої шерсті. До процедури розчісування шиншилу слід привчати поступово: у перші дні лише знайомити тваринку з гребінцем. Розчісувати потрібно від хвоста до голови, притримуючи тваринку однією рукою за основу хвоста. Обирайте гребінець уважно: зубчики мають бути закругленими, без зазубрин, щоб не травмувати ніжну шкіру шиншили під час процедури.
На перший час оберіть гребінець із рідкими зубцями, адже на цьому етапі наша мета — лише познайомити шиншилу з процедурою розчісування і привчити до неї. Такий гребінець майже не буде вибирати пух — але саме цього ми й добиваємося. Тваринка не відчуватиме болю чи дискомфорту — адже це буде схоже на легке погладжування. У міру звикання слід замінити гребінець на той, що має густіші зубці — він зможе ретельно прочісувати густий підшерсток шиншили.
Під час першого розчісування шиншила буде пручатися, бурчати й намагатиметься вкусити гребінець або вашу руку. Не наполягайте — на перший раз достатньо лише кілька разів провести гребінцем по спинці. Супроводжуйте процедуру лагідними словами, заспокоюйте улюбленця ніжним голосом — як і все нове, спочатку ця процедура може налякати його. Важливо дати йому зрозуміти, що йому нічого не загрожує й ви не маєте наміру заподіяти болю.
Будьте уважні. Здоров’я вам і вашим улюбленцям.
Лікар ветеринарної медицини
Ловяннікова
Анастасія Миколаївна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua