Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Я пташка - подбай про мене правильно

Всі ми зачаровані прекрасним пір'ям птахів і шалено раді можливості мати веселих компаньйонів у себе вдома.

Купуючи птаха із зоомагазину або у заводчиків, потрібно бути дуже уважним до зовнішнього вигляду пташки:

  1. Оперення - воно повинно бути сяючим, розправленим, пір'я не повинні бути злиплими;  не повинно бути залисин, алопецій, ділянок де оперення рідке або відсутнє.  Линька у здорових птахів відбувається два рази на рік і цей період проходить досить швидко.  У момент зміни пера, ми чітко можемо бачити, як росте нове перо симпатичними паличками в капюшончиках.
  2. Клюв - він повинен бути чистим, гладким, без будь-яких відслоєннь рогового чохла або наростів.
  3. Лапкі пташки - повинні бути чистими, здоровими і красивими на вигляд;  без лущення і наростів.

Окрему увагу варто звернути на поведінку пташки в клітці, як вона поводиться з іншими птахами.  Пташечка повинна показувати ознаки активності, перелітати з жердинки на жердинку, підлітати до годівниці, поїлки та спілкуватися з іншими птахами. Вона повинна проявляти ознаки активності та бадьорості.

Не варто купувати пташку, що має занедбаний вигляд, або "шкода стало"!

Її поведінка і зовнішній вигляд вже дає зрозуміти про те, що птах хворий.  Поганий вигляд пера і шкіри свідчить про внутрішні захворюваннях.

Я перша пташка в сім'ї

Купуючи пташку, варто купити для неї гарну клітку чи вольєр.

Клітка повинна бути такого розміру, щоб птах легко розкривав крила і міг мати можливість перелетіти з жердинки на жердинку.

Поїлка і годівниця не повинні знаходитися на дні клітки, їх варто повісити високо.  Воду міняти регулярно - 2 рази на день, мити при цьому поїлку.

Корм слід міняти вранці і ввечері.  Насипати строго за вагою птиці !!!  І вибирати корми надійних виробників або у досвідчених відповідальних людей, які знаються на складанні раціонів птахів;  не купувати корм на вагу, адже невідомо чи правильно він збалансований, як довго відкритий, скільки окислявся, які грибки і мікотоксини там могли з'явитися, на складах бувають миші, а на базарі голуби та інші птахи, а значить - інфекції.  Не всі птахи зерноядні.  Побільше дізнавайтеся про своїх пташок.

Вид корму має відповідати виду пташки, так жако не може їсти корм для хвилястих папуг і навпаки.

Птахів НЕ СЛІД годувати їжею зі столу !!!  І суворо забороняється годувати з рота !!!

Як би це не виглядало мило, наша їжа для них не підходить, а наші мікроби для них небезпечні.

Пташці можна запропонувати овочі і фрукти по сезону в доданок до їх раціону з чергового корму, і багато іншого, в залежності від виду, докладніше про це в окремих статтях.

Жердинки необхідно купувати різного діаметру і бажано дерев'яні. Ще краще самим зробити жердинки, якщо є можливість десь за містом, в саду, лісі або парку, подалі від дороги зібрати гілки, тільки НЕ СМОЛОВИХ !!!  дерев.  Обробити дома їх окропом і почистити щіткою.  Кору знімати не треба, пташка впорається сама.  Діаметр гілок повинен бути різним.

Міняти жердинки варто раз в один-два місяці.

У клітці можна розмістити купалку, якщо пташці подобається купатися, повісити спортивні іграшки.

Іграшки повинні бути дерев'яними.  У них не повинно бути зовсім маленьких деталей, щоб птах не змогла їх проковтнути;  також не повинні бути присутніми нитки і канати, адже багато птахів поїдають їх, забивають ними ділянки травної системи, що може призвести до загибелі птиці.

Так само можна розмістити сепію, що є природним мінералом з безліччю корисних компонентів для птиці.

НЕ МОЖНА !!!  - Купувати для пташки дзеркала.  Її другом повинна бути інша пташка або дуже відповідальний люблячий власник, а не відображення її самої.  Для нас це виглядає милим, але пташки від цього страждають.  Вони не розуміють, що це їх відображення і просто піклуються про партнера-папужку, але не отримують відповіді на свої залицяння і турботу, починають сумувати і страждати, що призводить до тяжких наслідків для здоров'я птаха.

Я буду жити тут

Впевненіше всього птах відчуває себе на самій верхній жердині.  Сором'язливій, нервової пташці буде спокійніше, якщо клітина буде стояти вище рівня Ваших очей.

Для місця проживання пташки в клітці варто вибрати добре освітлену кімнату і так, щоб не було протягів.

НЕ МОЖНА!  - Залишати птаха жити на кухні.

Там ми готуємо, чому вічно змінюється температура і йдуть випаровування, що згубні для здоров'я птиці.  А випаровування від тефлонового покриття на наших сковорідках може виявитися згубним для них.

Ніколи не слід палити в присутності птахів і використовувати аерозолі.

Стаття для ознайомлення.  Перш ніж заводити птахів, важливо прочитати ще багато інформації стосовно їх життя в природі та в квартирі.

"Ми відповідаємо за тих, кого приручили" Антуан де Сент-Екзюпері

Анастасія Гречко

Я птичка - позаботься обо мне правильно

Все мы очарованы прекрасным оперением птиц и безумно рады возможности иметь весёлых компаньонов у себя дома. 

Приобретая птицу из зоомагазина или у заводчиков, нужно быть предельно внимательным к внешнему виду птички: 

  1. Оперение - оно должно быть сияющим, расправленным, перья не должны быть слипшимися; не должно быть проплешин, алопеций, участков где оперение редкое или отсутствует. Линька у здоровых птиц происходит два раза в год и этот период проходит довольно быстро. В момент смены пера, мы четко можем видеть, как растёт новое перо симпатичными палочками в капюшончике.
  2. Клюв - он должен быть чистым, гладким, без каких-либо отслоений рогового чехла или наростов.
  3. Лапки птицы - должны быть чистыми, здоровыми и красивыми на вид; без шелушений и наростов. 

Отдельное внимание стоит обратить на поведение птицы в клеточке, как она ведет себя с другими птицами. Птица должна показывать признаки активности, перелетать с жердочки на жердочку, подлетать к кормушке, поилке и общаться с состайниками. Она должна проявлять признаки активности и бодрости.

Не стоит приобретать птичку-замухрышку или "жалко стало"!

Её поведение и внешний вид уже дает понять о том, что птица больна. Плохой вид пера и кожи свидетельствует о внутренних заболеваниях. 

Я первая птичка в семье

Приобретая птицу, стоит купить для нее хорошую клеточку. 

Клетка должна быть такого размера, чтобы птица легко расправляла крылья и могла иметь возможность перелететь с жердочки на жердочку. 

Поилка и кормушка не должны находиться на дне клетки, их стоит повесить высоко. Воду менять регулярно - 2 раза в день, мыть при этом поилку. 

Корм следует менять утром и вечером. Насыпать строго по весу птицы!!! И выбирать корма надёжных производителей или у опытных ответственных людей, знающихся на составлении рационов птиц; не покупать корм на развес, ведь неизвестно правильно ли он сбалансирован, как долго открыт, сколько окислялся, какие грибки и микотоксины там могли появиться, на складах бывают мыши, а на базаре голуби и другие птица, а значит - инфекции. Не все птицы зерноядны. Побольше узнавайте о своих птичках.

Вид корма должен соответствовать виду птицы, так жако не может есть корм для волнистых попугаев и наоборот.

Птиц НЕ СЛЕДУЕТ кормить едой со стола!!!  И СТРОГО ЗАПРЕЩЕНО кормить изо рта!!!

Как бы это не выглядело мило, наша еда для них не подходит, а наши микробы для них опасны.

Птичке можно предложить овощи и фрукты по сезону в добавок к их рациону из корма, и многое другое, в зависимости от вида, подробнее об этом в отдельных статьях.

Жердочки необходимо приобретать разного диаметра и желательно деревянные. Также важно самим сделать жердочки, если есть возможность где-то за городом, в саду, лесу или парке, подальше от дороги собрать ветки, только НЕ СМОЛОВЫХ!!! деревьев. Обработать дома их кипятком и почистить щеткой. Кору снимать не надо, птичка справится сама. Диаметр веток должеть быть разнообразным.

Менять жердочки стоит раз в один-два месяца.

В клеточке можно разместить купалку, если птичке нравится купаться, повесить спортивные игрушки. 

Игрушки должны быть деревянными. В них не должно быть совсем маленьких деталей, чтобы птица не смогла их проглотить; также не должны присутствовать нитки и канаты,  ведь многие птицы поедают их, забивают ими участки пищеварительной системы, что может привести к гибели птицы. 

Так же можно разместить сепию, что является природным минералом с множеством полезных компонентов для птицы. 

НЕЛЬЗЯ!!! - Приобретать для птички зеркала. Её другом должна быть другая птичка или очень ответственный любящий владелец, а не отражение ее самой. Для нас это выглядит милым, но птички от этого страдают. Они не понимают, что это их отражение и просто заботятся о партнере-попугайчике, но не получают ответа на свои ухаживания и заботу, начинают унывать и страдать, что приводит к тяжелым последствиям для здоровья птицы.

Я буду жить здесь

Уверенней всего птица чувствует себя на самой верхней жердочке. Застенчивой, нервной птичке будет спокойнее, если клетка будет стоять выше уровня Ваших глаз.

Для места обитания птички в клетке стоит выбрать хорошо освещенную комнату и так, чтобы птица не была на сквозняке.

НЕЛЬЗЯ! - Оставлять птицу жить на кухне.

Там мы готовим, отчего вечно меняется температура и идут испарения, что губительны для здоровья птицы. А испарения от тефлонового покрытия на наших сковородках может оказаться гибельным для них.

Никогда не следует курить в присутствии птиц и использовать аэрозоли.

Статья ознакомительная. Прежде чем заводить птиц, важно прочесть ещё  много информации касающейся их жизни в природе и в квартире.

"Мы в ответе за тех, кого приручили" Антуан де Сент-Экзюпери

Анастасия Гречко

parrot
parrot

З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua