Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Перш ніж розпочати розведення піщанок, важливо усвідомити, що звірята – це не іграшки, а живі істоти. Розведення будь-якого виду тварин – величезна відповідальність.
Спершу переконайтеся, що ви зможете прилаштувати потомство в надійні руки. Будьте готові до того, що доведеться забрати дитинча назад, якщо новий власник не зможе належно за ним доглядати. Віддавати малюків у зоомагазин або на «пташиний ринок» – крайній захід.
Бажано підготувати для майбутнього власника інформацію про основи утримання й годування піщанок.
Також ви повинні розуміти, що на розведенні піщанок грошей не заробите, а скоріше навпаки – доведеться витрачати додаткові кошти на утримання великої кількості тварин. Вам знадобляться щонайменше три клітки для племінних пар і ще по одній для утримання дитинчат жіночої та чоловічої статі окремо.
Зростуть витрати на поїлки, корм, підстилку, іграшки та будиночки, а також на послуги ветеринарного лікаря. Можливо, знадобляться окремі клітки для старіючих або народжених слабкими тварин. Тобто для племінного розведення потрібна значна площа приміщення і багато вільного часу для догляду за всіма улюбленцями.
Важливо мати племінні пари, що відповідають вашим планам – чи хочете ви розводити піщанок рідкісного забарвлення, чи прагнете вивести більш ручних і соціальних тварин тощо. У такому випадку необхідно розуміти основи генетики та вести спеціальні журнали. Варто познайомитися з хорошим заводчиком, у якого можна придбати здорові племінні пари та отримати інформацію про нюанси генетики.
Не розводьте піщанок із дефектами повік, очей, косолапих, із перекрученими або зламаними хвостами та іншими небажаними вадами. Обирайте для розведення більш ручних тварин. Не плутайте ручних і ослаблених: хворий звірятко може здатися спокійним і лагідним.
Переконайтеся, що у вас молоді, сильні та здорові тварини. Самці можуть виконувати шлюбні функції до глибокої старості, а самки – приблизно до 18–20 місяців, але для отримання міцного потомства слід використовувати лише молодих тварин, а старіючих виключати з розведення.
Піщанки, на відміну від багатьох інших гризунів, утворюють моногамні пари, а самці допомагають у вихованні потомства. Тому підсаджуйте в одну клітку одного самця й одну самку. Піщанки, які були свідками народження та виховання своїх братиків, часто самі стають найкращими батьками. Присутність дорослих самців і самок у сім’ї затримує початок статевого дозрівання потомства.
У клітці для розведення не повинно бути колеса для бігу та високих полиць. Не можна використовувати як підстилку вату, тканину тощо, оскільки кінцівки малюка можуть заплутатися в нитках, що може призвести навіть до ампутації. Не підходять і стружки, що містять пил і смоли хвойних дерев. Найкраще використовувати білі паперові рушники або туалетний папір. Пилові ванни краще пропонувати, коли малюки підростуть. Після того, як щенята прозріють і стануть рухливими, можна повернути в клітку деякі невеликі іграшки.
Самки можуть починати розмножуватися з 10-тижневого віку (іноді з 7 тижнів). Естральний цикл у піщанок триває 4–7 днів.
Для припинення розмноження тварин розсаджують по парах або за статтю, або каструють самців. Розсаджуючи пару, з самкою слід залишити молоденьку самочку з молодим самцем, адже тварини дуже соціальні й потребують спілкування зі своїми родичами. Можливо, пару взагалі не варто роз’єднувати, достатньо каструвати самця.
Період вагітності піщанок становить 24–28 днів. У старих тварин вагітність триває довше, у годуючих – 30–43 дні.
Перед пологами самка стає спокійнішою, тихенько в’є гніздо. Приблизно через 15 хвилин після народження першого рожевого голого малюка з’являється плацента, ще через 15 хвилин – наступне дитинча. Якщо проміжок між пологами перевищує 3 години, самку слід показати ветеринарному спеціалісту – швидше за все, їй потрібна допомога, можливо хірургічна.
На 3–4-й день у малюків починають відкриватися вушка й відпадають пуповинки. Вони починають вкриватися пухом. Після 9-го дня щенята стають досить активними. На 11-й день зручно визначати стать: у самок навколо сосків гола шкіра, а в самців шерсть росте рівномірно. У самок зазвичай 4 пари молочних залоз. Приблизно в п’ять тижнів у молодих самців помітна випуклість мошонки. Уретра та анус у самців розташовані далеко один від одного, а в самок – близько.
Бажаємо вам успіху! І не забувайте за потреби вчасно консультуватися з лікарем ветеринарної медицини.
Головний лікар
ветеринарної клініки «УМКА»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua