Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Піщанки

Піщанки належать до родини хом’якових. Найпоширеніша – монгольська піщанка (Meriones unguiculatus). Розмір піщанок коливається від 11,5 см до 13 см, вони мають довгі хвости, вкриті шерстю, і бувають різного забарвлення. Тривалість життя – 2–3 роки.

Перед тим як придбати тваринку, необхідно продумати все до дрібниць:

  • Чи не проти члени вашої родини?
  • Чи немає у вас або ваших близьких алергії на шерсть?
  • Чи не боїтеся ви взяти гризуна на руки?
  • Чи буде у вас одна тваринка чи кілька?
  • Чи зможете змиритися зі специфічним запахом нового друга?
  • Чи готовий ваш дім прийняти нового улюбленця?

Якщо на всі запитання відповіли «так», тоді обирайте тваринку.

На що звернути увагу при виборі піщанки:

  • чи немає у звірятка яких-небудь виділень із очей і носика: очки повинні бути чистими й ясними, носик у здорової тварини чистий, злегка зволожений, без кірочок;
  • чи чисті вушка;
  • чи не забруднений анус каловими масами;
  • чи немає видимих пошкоджень на шерсті й шкірі звірятка (садна, подряпини, почервоніння, лисини, лупа, ранки та інші ознаки неблагополучного стану);
  • як тварина поводиться й рухається (млявість, апатія або, навпаки, агресія не повинні бути в поведінці гризуна);
  • який вгодованості піщанка (виснаження або ожиріння – погані симптоми);
  • поцікавтеся у продавця, який вік звірятка, оптимально – не молодше 4 місяців;
  • зверніть увагу на стать: у самок відстань між анальним отвором і статевим невелика, у самців явно більша;
  • у яких умовах утримується тварина, яку ви хочете придбати;
  • чи подобається вам продавець.

Не купуйте тварину лише зі співчуття – вона може бути хворою, і лікування обійдеться дорого або буде безрезультатним.

Купивши тваринку й принісши її додому, ви вже повинні мати все необхідне для нового сусіда.

При виборі клітки зверніть увагу на її міцність і матеріал. Він має добре митися й дезінфікуватися, при цьому не іржавіти. Піддон повинен легко вийматися, дверцята – щільно закриватися, а вся конструкція не повинна легко перевертатися. Поїлки й годівниці мають бути з міцного матеріалу, який легко мити й дезінфікувати. Найкраще – керамічні. Якщо ж ви обрали автопоїлку, пам’ятайте, що в ній часто застоюється вода, тому її потрібно ретельно мити під час експлуатації.

Також варто обладнати клітку укриттям. На ринку є різні будиночки та гамаки. Або ви можете зробити їх самостійно з підручних матеріалів: перевернуті керамічні чи пластикові горщики з отвором для входу, картонні коробочки тощо. Гамаки можна зв’язати або зшити. Головне, щоб усі укриття легко милися й дезінфікувалися або були доступні для періодичної заміни (картон, дерево).

У якості підстилки можна використовувати серветки, папір, паперові кухонні рушники, одноразові пелюшки, стружку, сіно, спеціалізовані гранульовані наповнювачі для гризунів. Підстилка не повинна містити барвників (наприклад, газетний папір) і різкого запаху (деякі підстилки ароматизовані, але запах не має бути різким).

Воду використовуйте водопровідну, профільтровану, зі свердловини, відстояну або бутильовану, але не кип’ячену й не мінеральну.

Корм повинен бути високої якості. Завжди перевіряйте цілісність упаковки, аромат, відсутність шкідників і чистоту (якісний корм має приємний запах, у ньому немає комах, плісняви, павутиння тощо). У зоомагазинах вибір кормових сумішей для гризунів достатній. Краще віддавати перевагу кормам закордонного виробництва. У нашій країні ще немає стандартів і технологій для контролю вмісту вітамінних і мінеральних добавок у кормах, тому їх кількість може сильно відрізнятися навіть у різних упаковках однієї партії.

Зерновий корм можна доповнювати добре висушеним черствим, не запліснявілим хлібом, хрусткими хлібцями й вівсяними пластівцями. Крім цього, необхідно давати соковиті корми – овочі, фрукти та ягоди (цикорій салатний, качанний салат, огірки, морква, селера, столовий буряк, яблука, груші, малина, виноград). Уникайте потрапляння в раціон гризуна капусти й цибулі – вони викликають метеоризм, а також вишні й черешні – у складі їхніх кісточок є синильна кислота. Також ваша піщанка не відмовиться від якісного сіна, гілочок бука, берези, ліщини або плодових дерев. І не забувайте про незамінні амінокислоти, що містяться в кормах тваринного походження (творог до 2,5% жирності, відварене куряче або перепелине яйце, відварена яловичина, телятина чи курятина без солі у вигляді фаршу).

Зернову суміш дають 2 рази на день по одній чайній ложці. М’який корм кладуть в окрему годівницю максимум на 2–3 години. Воду змінюють один раз на добу, а в спекотний час року – двічі.

Ні в якому разі не годуйте піщанку солоним, солодким, кислим, гірким, гострим, копченим, жирним тощо.

Гризуни дуже чутливі до сухого повітря та протягів, тому клітку не можна ставити біля батареї та на протязі. Не тримайте тварин на кухні, де готуєте їжу – це негігієнічно.

Приділяйте час своєму улюбленцю щодня, особливо якщо він у вас один. Випускайте його з клітки погуляти, але тільки під наглядом, інакше тварина може нашкодити собі або вашому майну.

Якщо з часом вирішите завести ще одну тварину, незалежно від виду, не забудьте витримати 30-денний карантин, проконсультуватися з ветеринарним спеціалістом і тільки потім знайомити улюбленців.

Пам’ятайте, що будь-яка тварина, у тому числі й піщанка, – це потенційна небезпека вірусних і паразитарних захворювань для людини, адже багато інфекцій є спільними.

Будь-які зміни в поведінці вашого друга слід розцінювати як нездужання й розглядати як привід для візиту до ветеринарної клініки. Недбалість і зволікання можуть коштувати життя тваринці.

Лікар ветеринарної 
клініки «Умка»
Хомазюк
Ольга Володимирівна

З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua