Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Домашні гризуни

Потреба людини у спілкуванні з природою проявляється по-різному. Домашні улюбленці часто рятують нас від самотності, депресії чи монотонності міського життя. Існує багато порід собак і котів, завдяки чому кожен може «підібрати» тварину відповідно до свого характеру, темпераменту чи способу життя. Це правило працює і для «домашніх» гризунів.

Наприклад, якщо вам подобається спостерігати збоку – заведіть сім’ю голчастих мишок або монгольських піщанок. Збудувавши їм просторий будинок зі скляною передньою стінкою та решітчастими бічними, ви зможете спостерігати, як ці чарівні створіння спілкуються, риють нірки, виводять потомство та «будують» свій світ. Подібним чином можна утримувати і декоративних мишей. Головне – контроль чисельності. Якщо сім’я стане надто великою – почнуться територіальні конфлікти.

Якщо ви хочете тісно спілкуватися з твариною – є багато інших варіантів.

иглистые мышимонгольская песчанка

Декоративні щури. Розумні істоти. Легко піддаються дресируванню, люблять господаря. Збудуйте над письмовим столом спортивний куточок для улюбленця з канатами, лабіринтами, гойдалками тощо. Там можна ховати їжу для щурика, і «заняття спортом» стануть для нього ще цікавішими. Крім того, щура легко брати всюди з собою. Вони із задоволенням подорожують у господарській кишені або у спеціально відведеній для них сумочці. Головне під час довгих подорожей—оберігати щура від травм, пам’ятати, що для нормального життя, крім спілкування з улюбленим господарем, йому необхідні чистота, їжа, вода та відпочинок.

Хом’ячку обов’язково потрібна клітка. Щоб він був ручним і не кусався, його з дитинства потрібно щодня брати на руки, гратися з ним, ласкати та годувати з рук. Але випускати його слід тільки під наглядом. Хом’ячки дуже моторні, спритні і, знайшовши затишне місце в глибинах вашого дивана, можуть не відгукуватися на кличку і поселитися там, здобуваючи собі їжу ночами. Крім того, потрібно пам’ятати, що хом’ячки—рівнинні тварини, вони не відчувають висоту, тому можуть не помітити край столу і впасти.

Декоративная крысаХомяк

Існує багато порід декоративних кроликів . Дивовижні створіння. Ми звикли бачити вдома кота чи собаку—вони хижаки, їхні повадки нам добре знайомі. А кролики зовсім інакше граються, радіють життю. Кроленя можна навчити ходити в котячий туалет, і якщо ви дозволите йому вільно пересуватися по кімнаті, застрибувати на диван тощо, вам відкриються його справжні звички та інстинкти.

Головне пам’ятати, що кролика не можна перегодовувати концентрованими кормами. Основою раціону має бути якісне сіно, овочі та фрукти, а влітку також різноманітна зелень. У природі кролики довго пережовують їжу і повільно насичуються. Швидке насичення концентрованими кормами призводить до того, що вони менше жують, що може спричинити захворювання зубів. А малорухливий спосіб життя веде до ожиріння та атонії кишечника. Після їжі кроликам необхідно стрибати! Також кролики бувають довгошерстими та короткошерстими. Не заводьте довгошерстого кролика, якщо не впевнені, що матимете достатньо часу для догляду за його довгою шерстю.

Морські свинки багато в чому схожі на кроликів, але водночас мають власне чарівність. Крім того, кролики мовчазні, а морські свинки вміють муркотіти, пищати і видавати переливчасті трелі, коментуючи події та настрій. Дивовижно спостерігати, як щойно народжене маля, ледь обсохнувши, впевнено йде за мамою і з перших днів життя починає пробувати «дорослий корм», окрім материнського молока. Зазвичай народжується 2–4 малюки, і якщо випустити їх погуляти разом із мамою, вони слідуватимуть за нею гуськом.

кроликМорская свинка

Шиншили. Раніше їх розводили лише заради дорогого хутра. Зараз це популярна декоративна тварина. Вони стрибають, як білки, тому клітки для них мають бути просторими та багаторівневими. Вдень шиншили люблять відпочивати, тому в клітці необхідно облаштувати затишне укриття. Якщо ви плануєте випускати шиншилу в кімнату, переконайтеся, що дроти від електроприладів прибрані або добре захищені. Втім, за цим слідкувати потрібно при випуску на прогулянку будь-якого іншого гризуна.

Якщо ви не можете приділяти тварині достатньо часу—заведіть двох. Можливо, вони ніколи не стануть зовсім ручними, але зате ніколи не будуть самотніми.

Соні. Для такого улюбленця цікаво відтворити у вольєрі або в куточку кімнати шматочок лісу. Якщо все добре продумати, він може органічно вписатися в інтер’єр квартири. Це можуть бути гілки, на яких підвішуються ласощі та іграшки, колода з дуплом, де соня може ховатися та відпочивати. За таким куточком потрібен особливий догляд, але й спостерігати за тваринкою в таких умовах набагато цікавіше.

ШиншиллаСони

Білки та бурундуки повинні жити в природному середовищі. Звісно, так можна сказати про будь-яку істоту, але інші тварини легше адаптуються. Інша справа, якщо білченя потрапило до вас зовсім маленьким і занадто звикло до опіки людини. Білки дуже енергійні, рухливі, розумні. Їм обов’язково потрібен просторий вольєр з колесом для бігу та іншими спортивними пристосуваннями. У клітці білка швидко зачахне, а у квартирі може псувати меблі та речі зубами, а також схильна ховати запаси на зиму у найбільш несподіваних місцях. Але якщо вам вдасться створити умови, які задовольнять обидві сторони, ви отримаєте величезне задоволення, спостерігаючи за своїм маленьким другом—гризуном:)

БелкаБурундук

Головний лікар
ветеринарної клініки «Умка»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна

З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua