Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Здоров'я морських свинок

Основа здоров'я - максимально природне утримання.  Все що потрібно для нас, тільки з ухилом в особисте морскосвиночне життя.  Чистота, харчування, рух, спілкування, ігри, свіже повітря, сонячні ванни.

Звичайно, часто життя морських свинок проходить в квартирі, де бажаний просторий вольєр, що захищає від проводів, шпалер та інших квартирних небезпек, вміщує поїлки, зручну сінницю, годівницю керамічну для корму, будиночки, гамаки, гірки, полки і простір для пробіжок з товаришами, на м'яких флісових пледах, які легко підтримуються в чистоті.

Однак, якщо привчити до перенесення, до поїздок, прогулянок - життя вихованців буде більш насиченим, різноманітним і кориснішим для здоров'я.  На дачі, на природі є свої ризики (запобігти перегріванню, не переохолодити, захистити від хижаків і нещасних випадків ...), але в квартирі теж завжди потрібно бути на чеку.  Ультрафіолет, свіже повітря, рух дуже важливі для здоров'я.

Харчування - багато-багато, чим побільше, прекрасного сіна (запорука здоров'я зубів, животиків і всього іншого), вагітним і молодим до семи місяців в сумішах з люцерною, конюшиною, в них багато кальцію і білка, старшим і не вагітним - різнотрав'я, тимофіївка , садове, лугове, райграс ... Або травичка влітку, з кульбабами та іншими вітамінками, але пам'ятаємо, що в раціон вологі корми вводимо поступово, акуратно, поки животики звикнуть, і не даємо мокру траву.  Корми тільки хорошої якості.  Ті, на яких вказана дозування, молодим дозволено трохи більше і частіше, дорослим зовсім по-троху, дессертної ложки предостатньо.  Трохи фруктів-овочів (5%), якщо ваш звір привчений до них, уникаючи тих, що викликають підвищене газоутворення, мінімізуючи солодке (родзинки солодкі, сухофрукти, але й морква містить багато цукру, якщо давати її багато).

Рух - це життя.  Свинки повинні гуляти і бажано з компаньйоном.  Добре рухаючись вони матимуть кращий апетит, будуть пити більше води, що важливо для кишечника і нирок, і просто не будуть сумувати, гарний настрій - запорука здоров'я.

Спілкування свинки з власниками - це прекрасно, але люди не можуть бути завжди поруч.  Компаньйоном можуть стати інші морські свинки, кролики, іноді тварини інших видів, з якими звірята разом виросли і дружать.

Ігри важливі для настрою і здоров'я.  А бігати по просторах і лабіринтам завжди цікавіше з компанією.  Тут з людиною може бути не так цікаво.

Однак, навіть перестрахувавшись від усього, потрібно розуміти, життя є життя і ризики проблем зі здоров'ям можуть виникнути завжди.

Наприклад генетичні захворювання, про які ви і не припускаєте, інфекції, травми і нещасні випадки, гормональні захворювання, онкологія.  Живі організми мають на це право.  Часто свинки приховують довго симптоми захворювання, оскільки це їх спосіб вижити в природі трохи довше, або встигнути одужати - покажеш слабину і тебе зловлять хижаки.

Тому - регулярний контроль ваги і огляд з ретельним промацуванням звірка від носика до хвостика раз в 7 днів, та кожні пів року огляд у лікаря від придбання до старості.  А якщо щось турбує, то і частіше.

Головний лікар 
ветеринарної клініки «УМКА»
Лацапньова
Яна Олександрівна

Здоровье морских свинок

Основа здоровья - максимально естественное содержание. Всё что нужно для нас, только с уклоном в личную морскосвиночную жизнь. Чистота, питание, движение, общение, игры, свежий воздух, солнечные ванны.

Конечно,  часто жизнь морских свинок проходит в квартире, где желателен просторный вольер, что ограждает от проводов, обоев и других квартирных опасностей, вмещает поилки, удобную сенницу, кормушку керамическую для корма, домики, гамаки, горки, полки и простор для пробежек в компашке, на мягких флисовых пледах, которые легко поддерживаются в чистоте.

Однако если приучить к переноске, поездкам, прогулкам жизнь питомцев будет насыщенней, разнообразнее и здоровее. На даче, на природе есть свои риски (не перегреть, не переохладить, защитить от хищников и несчастных случаев...), но в квартире тоже всегда нужно быть на чеку. Ультрафиолет, свежий воздух, движение очень важны для здоровья.

Питание - много-много, чем побольше, прекрасного сена (залог здоровья зубов, животиков и всего другого), беременным и молодым до семи месяцев в смесях с люцерной, клевером, в них много кальция и белка, старшим и не беременным - разнотравье, тимофеевка, садовое, луговое, райграсс... или травка летом, с одуванчиками и прочими витаминками, но помним, что в рацион влажные корма вводим постепенно, аккуратно, пока животики привыкнут, и не даём мокрую траву. Корма только хорошего качества. Те, на которых указана дозировка, молодым дозволено чуть больше и чаще,  взрослым совсем по-немногу, дессертной ложки предостаточно. Немного фруктов-овощей (5%), если ваш зверёк приучен к ним, избегая тех, что вызывают повышенное газообразование, минимизируя сладкое (изюм сладок, сухофрукты, но и морковь содержит много сахара, если давать её много).

Движение - жизнь. Свинки должны гулять и желательно с компаньоном.  Хорошо двигаясь они будут иметь лучший аппетит, будут пить больше воды, что важно для кишечника и почек, и просто не будут грустить, хорошее настроение  важно для здоровья.

Общение свинки с владельцами - это прекрасно,  но люди не могут быть всегда  рядом. Компаньоном могут стать другие морские свинки, кролики, иногда  животные других видов, с которыми зверьки вместе выросли и дружат.

Игры необходимы для настроения и здоровья. А бегать по просторам и лабиринтом всегда интереснее с компанией. Тут с человеком может быть скучнова-то.

Однако, даже перестраховавшись от всего, нужно понимать, жизнь есть жизнь  и риски проблем со здоровьем  могут возникнуть всегда.

Например генетические заболевания,  о которых вы и не предполагаете, инфекции, травмы и несчастные случаи, гормональные заболевания,  онкология. Живые организмы имеют на это право. Часто свинки скрывают долго симптомы заболевания, поскольку это их способ выжить в природе - покажешь слабину и тебя поймают хищники. 

Поэтому - регулярный контроль веса и осмотр с тщательным прощупыванием зверька от носика до хвостика раз в 7 дней и каждые пол года осмотр у врача от приобретения до старости. А если что-то тревожит, то и чаще.

pig1
pig2
pig3

Главный врач 
ветеринарной клиники «УМКА» 
Лацапнева 
Яна Александровна

З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua