Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
проспект Литовський, 10 |
вул. Новомостицька, 2 |
Основа здоров'я - максимально природне утримання. Все що потрібно для нас, тільки з ухилом в особисте морскосвиночне життя. Чистота, харчування, рух, спілкування, ігри, свіже повітря, сонячні ванни.
Звичайно, часто життя морських свинок проходить в квартирі, де бажаний просторий вольєр, що захищає від проводів, шпалер та інших квартирних небезпек, вміщує поїлки, зручну сінницю, годівницю керамічну для корму, будиночки, гамаки, гірки, полки і простір для пробіжок з товаришами, на м'яких флісових пледах, які легко підтримуються в чистоті.
Однак, якщо привчити до перенесення, до поїздок, прогулянок - життя вихованців буде більш насиченим, різноманітним і кориснішим для здоров'я. На дачі, на природі є свої ризики (запобігти перегріванню, не переохолодити, захистити від хижаків і нещасних випадків ...), але в квартирі теж завжди потрібно бути на чеку. Ультрафіолет, свіже повітря, рух дуже важливі для здоров'я.
Харчування - багато-багато, чим побільше, прекрасного сіна (запорука здоров'я зубів, животиків і всього іншого), вагітним і молодим до семи місяців в сумішах з люцерною, конюшиною, в них багато кальцію і білка, старшим і не вагітним - різнотрав'я, тимофіївка , садове, лугове, райграс ... Або травичка влітку, з кульбабами та іншими вітамінками, але пам'ятаємо, що в раціон вологі корми вводимо поступово, акуратно, поки животики звикнуть, і не даємо мокру траву. Корми тільки хорошої якості. Ті, на яких вказана дозування, молодим дозволено трохи більше і частіше, дорослим зовсім по-троху, дессертної ложки предостатньо. Трохи фруктів-овочів (5%), якщо ваш звір привчений до них, уникаючи тих, що викликають підвищене газоутворення, мінімізуючи солодке (родзинки солодкі, сухофрукти, але й морква містить багато цукру, якщо давати її багато).
Рух - це життя. Свинки повинні гуляти і бажано з компаньйоном. Добре рухаючись вони матимуть кращий апетит, будуть пити більше води, що важливо для кишечника і нирок, і просто не будуть сумувати, гарний настрій - запорука здоров'я.
Спілкування свинки з власниками - це прекрасно, але люди не можуть бути завжди поруч. Компаньйоном можуть стати інші морські свинки, кролики, іноді тварини інших видів, з якими звірята разом виросли і дружать.
Ігри важливі для настрою і здоров'я. А бігати по просторах і лабіринтам завжди цікавіше з компанією. Тут з людиною може бути не так цікаво.
Однак, навіть перестрахувавшись від усього, потрібно розуміти, життя є життя і ризики проблем зі здоров'ям можуть виникнути завжди.
Наприклад генетичні захворювання, про які ви і не припускаєте, інфекції, травми і нещасні випадки, гормональні захворювання, онкологія. Живі організми мають на це право. Часто свинки приховують довго симптоми захворювання, оскільки це їх спосіб вижити в природі трохи довше, або встигнути одужати - покажеш слабину і тебе зловлять хижаки.
Тому - регулярний контроль ваги і огляд з ретельним промацуванням звірка від носика до хвостика раз в 7 днів, та кожні пів року огляд у лікаря від придбання до старості. А якщо щось турбує, то і частіше.
Головний лікар
ветеринарної клініки «УМКА»
Лацапньова
Яна Олександрівна
Основа здоровья - максимально естественное содержание. Всё что нужно для нас, только с уклоном в личную морскосвиночную жизнь. Чистота, питание, движение, общение, игры, свежий воздух, солнечные ванны.
Конечно, часто жизнь морских свинок проходит в квартире, где желателен просторный вольер, что ограждает от проводов, обоев и других квартирных опасностей, вмещает поилки, удобную сенницу, кормушку керамическую для корма, домики, гамаки, горки, полки и простор для пробежек в компашке, на мягких флисовых пледах, которые легко поддерживаются в чистоте.
Однако если приучить к переноске, поездкам, прогулкам жизнь питомцев будет насыщенней, разнообразнее и здоровее. На даче, на природе есть свои риски (не перегреть, не переохладить, защитить от хищников и несчастных случаев...), но в квартире тоже всегда нужно быть на чеку. Ультрафиолет, свежий воздух, движение очень важны для здоровья.
Питание - много-много, чем побольше, прекрасного сена (залог здоровья зубов, животиков и всего другого), беременным и молодым до семи месяцев в смесях с люцерной, клевером, в них много кальция и белка, старшим и не беременным - разнотравье, тимофеевка, садовое, луговое, райграсс... или травка летом, с одуванчиками и прочими витаминками, но помним, что в рацион влажные корма вводим постепенно, аккуратно, пока животики привыкнут, и не даём мокрую траву. Корма только хорошего качества. Те, на которых указана дозировка, молодым дозволено чуть больше и чаще, взрослым совсем по-немногу, дессертной ложки предостаточно. Немного фруктов-овощей (5%), если ваш зверёк приучен к ним, избегая тех, что вызывают повышенное газообразование, минимизируя сладкое (изюм сладок, сухофрукты, но и морковь содержит много сахара, если давать её много).
Движение - жизнь. Свинки должны гулять и желательно с компаньоном. Хорошо двигаясь они будут иметь лучший аппетит, будут пить больше воды, что важно для кишечника и почек, и просто не будут грустить, хорошее настроение важно для здоровья.
Общение свинки с владельцами - это прекрасно, но люди не могут быть всегда рядом. Компаньоном могут стать другие морские свинки, кролики, иногда животные других видов, с которыми зверьки вместе выросли и дружат.
Игры необходимы для настроения и здоровья. А бегать по просторам и лабиринтом всегда интереснее с компанией. Тут с человеком может быть скучнова-то.
Однако, даже перестраховавшись от всего, нужно понимать, жизнь есть жизнь и риски проблем со здоровьем могут возникнуть всегда.
Например генетические заболевания, о которых вы и не предполагаете, инфекции, травмы и несчастные случаи, гормональные заболевания, онкология. Живые организмы имеют на это право. Часто свинки скрывают долго симптомы заболевания, поскольку это их способ выжить в природе - покажешь слабину и тебя поймают хищники.
Поэтому - регулярный контроль веса и осмотр с тщательным прощупыванием зверька от носика до хвостика раз в 7 дней и каждые пол года осмотр у врача от приобретения до старости. А если что-то тревожит, то и чаще.
Главный врач
ветеринарной клиники «УМКА»
Лацапнева
Яна Александровна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua