Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Морські свинки сприйнятливі до утворення кристалів у сечовивідних шляхах. Як правило, пісок легко проходить через сечовивідні шляхи, проблеми частіше виникають, коли формуються уроліти (камені). Вони можуть розташовуватися в будь-якому місці в сечовому тракті і, як правило, складаються з кальцію, що дуже зручно для діагностики, оскільки їх добре видно на рентгенівських знімках.
Реакція сечі морських свинок лужна (pH > 8,5), що характерно для всіх травоїдних. Однак дієта має значення в патогенезі цього захворювання, оскільки багато кормів (люцерна, гранули та сіно з неї, кульбаби та різноманітна зелень) дуже багаті кальцієм. Надмірне споживання таких продуктів та збільшене поглинання кальцію в кишечнику може призвести до надмірного виділення кальцію з сечею. Надлишкове всмоктування кальцію в кишечнику у морських свинок може бути пов’язане з високими рівнями вітаміну D у раціоні, зокрема якщо власники неконтрольовано дають улюбленцю жиророзчинні вітаміни.
Причиною утворення каменів у сечовому міхурі також можуть бути інфекції, механічні фактори (дивертикули сечового міхура, шовний матеріал після попередніх операцій…) та інші причини.
Симптоми та прояви уролітіазу можуть бути вираженими або розмитими, неконкретними. Втрата ваги, поганий апетит, скрегіт зубами від болю тощо. Основні симптоми проблем із сечовивідним трактом – кров у сечі, болючий животик при пальпації, хворобливе сечовипускання маленькими порціями, прийняття характерної пози при сечовипусканні, іноді може здаватися, що тваринка напружується, як при акті дефекації. Симптоми захворювання можуть бути настільки різноманітними і часом незначними, що будь-які відхилення у стані морської свинки повинні викликати підозру на це захворювання, і важливо його виключити або підтвердити.
Іноді досвідчений лікар може намацати конкремент, залежно також від того, де знаходиться камінь. У будь-якому випадку ветеринарний лікар запропонує рентген, іноді УЗД. Аналіз сечі, бакпосів сечі та аналіз крові також важливі для виявлення захворювань сечового тракту та їх контролю. Є також багато нюансів, які важливо обговорити індивідуально з ветеринарним спеціалістом.
Хірургічне лікування комбінується з дієтою та терапевтичними призначеннями. На жаль, морські свинки схильні до рецидивного перебігу цього захворювання.
Чим раніше ви звернете увагу на відхилення в загальному стані тваринки, тим більше шансів на її одужання.
Головний лікар
ветеринарної клініки «Умка»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна.
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua