Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Летучие мыши – как помочь

Эту летучую мышь отняли у ворон. Она оказалась на земле, возможно голодная, переохлаждённая, раненая, испытывая стресс и шок.
Помогая такому зверьку первым делом следует обезопасить себя, летучая мышь может укусить, держите её в перчатках или через полотенце.
Далее важно оценить состояние животного, нельзя пытаться вернуть летучую мышь в природу, не укрепив её силы. Не проверив на предмет ранений.

Следующий шаг – согреть (умеренное тепло, не перегреть) и напоить летучую мышь. Обезвоживание очень опасно для такого маленького зверька, как и охлаждение. Напоить можно по капле из инсулинового шприца без иголки, с одноразовой пластиковой ложечки, с кисточки или с ватного тампона. Для выпаивания подойдут вода, Регидрон или раствор Рингера. Обезвоживание, на равне с шоком, грозят животному гибелью.

Предлагать пищу зверьку можно только если он уже отогрет. Кормовые насекомые, что доступны в зоомагазинах и в интернете – банановый сверчок, мраморные тараканы, мучной червь, зоофобус… В случае полного отсутствия доступа к насекомым, в крайнем случае, можно предложить небольшие кусочки мясной консервы для кошек.

Окрепшую летучую мышь не стоит долго держать в неволе, чем быстрее выпустить, тем здоровее будет. Если вы убедились, что она не истощена, на ней нет травм, и каких-либо других признаков заболеваний, что может летать достаточно хорошо, её как можно скорее следует вернуть в природную среду.

Лучше всего выпускать животное в тёплую погоду без дождя, рядом с тем местом, где вы его нашли, в сумеречное время, когда летают другие летучие мыши. Зверька не следует подбрасывать, а аккуратно разместить на ладони и позволить ей вспорхнуть.

На то время, которое зверёк вынужден провести с вами ему следует организовать жилое место. Это может быть пластиковый контейнер для животных с перфорированной крышкой или просто коробка, с проделанными в ней вентиляционными отверстиями. Важно, что бы не было щелей более 5мм. Можно поставить боком досточку внутрь коробки, обёрнутую вафельным полотенцем, завесить стеночки и застелить пол мягкой тканью или целлюлозными кухонными полотенцами, что бы зверьки могли держаться и висеть.

Разместите мышкин дом в тёплом, уютном месте без сквозняков и шума (тепло чрезвычайно важно для их нормального метаболизма, восстановления сил, регенерации ран). Шум так же опасен, как холод и перегрев. Лишний раз не тревожить, брать бережно в руки только если это необходимо для осмотра, лечения, кормления, поения.

Если подобранная летучая мышь кажется погибшей, хорошенько убедитесь в этом, поскольку она может находиться в анабиозе, в состоянии оцепенения.

Главный врач
ветеринарной клиники «УМКА»
Лацапнева
Яна Александровна

Кажани - як допомогти

Цього кажана відняли у ворон. Він опинився на землі, можливо голодний, переохолоджений, поранений, відчуваючи стрес і шок.
Допомагаючи такій тваринці насамперед слід подбати про власну безпеку, кажан може вкусити, тримайте його в рукавичках, або через рушник.
Далі важливо оцінити стан тварини, не можна намагатися повернути кажана в природу, не зміцнивши його сили чи не перевіривши на предмет поранень.

Наступний крок - зігріти (помірне тепло, не перегріти) і напоїти кажана. Зневоднення дуже небезпечне для такої маленької тваринки, як і охолодження. Напоїти можна по краплі з інсулінового шприця без голки, з одноразової пластикової ложечки, з пензлика або з ватного тампона. Для випоювання підійдуть вода, Регідрон або розчин Рінгера. Зневоднення, на рівні з шоком, загрожують тварині загибеллю.

Пропонувати їжу тваринці можна тільки якщо вона вже відігріта. Кормові комахи, що доступні в зоомагазинах і в інтернеті - банановий цвіркун, мармурові таргани, борошняний черв'як, зоофобус ... У разі повної відсутності доступу до комах, в крайньому випадку, можна запропонувати невеликі шматочки м'ясної консерви для кішок.

Зміцнілого кажана не варто довго тримати в неволі, чим швидше випустити, тим здоровішим буде. Якщо ви переконалися, що він не виснажений, на ньому немає травм і будь-яких інших ознак захворювань, що може літати досить добре, його якомога швидше слід повернути в природне середовище.

Найкраще випускати тварину в теплу погоду без дощу, поруч з тим місцем, де ви його знайшли, в сутінковий час, коли літають інші кажани. Тваринку не слід підкидати, а акуратно розмістити на долоні і дозволити їй злетіти.

На той час, який звір змушений провести з вами йому слід організувати житловий простір. Це може бути пластиковий контейнер для тварин з перфорованою кришкою або просто коробка, з проробленими в ній вентиляційними отворами. Важливо, що б не було щілин більше 5мм. Можна поставити боком дощечку всередину коробки, обгорнути її вафельним рушником, завісити стіночки і застелити підлогу м'якою тканиною або целюлозними кухонними рушниками, щоб звірята могли триматися і висіти.

Тримайте будиночок для кажана в теплому, затишному місці без протягів і шуму (тепло надзвичайно важливе для їхнього нормального метаболізму, відновлення сил, регенерації ран). Шум так само небезпечний, як холод і перегрів. Зайвий раз не турбувати, брати дбайливо в руки тільки якщо це необхідно для огляду, лікування, годування, напування.

Якщо підібраний кажан здається загиблим, гарненько переконайтеся в цьому, оскільки він може перебувати в анабіозі, в стані заціпеніння.

Головний лікар
ветеринарної клініки «УМКА»
Лацапньова
Яна Олександрівна

 

По любым вопросам относительно здоровья своих питомцев
вы можете обратиться в нашу клинику по адресу:
ул. Новомостицкая, 2, тел: 067-100-34-75 с 9.00 до 21.00
просп. Минский, 10, тел: 098-598-57-28 с 9.00 до 21.00
с 14.00 до 15.00 санитарный час
Ветеринарная клиника «УМКА»
www.umka-vet.com.ua