Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Загальновідомо, що кролики — травоїдні тварини. У певному сенсі вони — жертви, тобто в природі на них постійно чатують хижаки: хижі птахи виглядають їх із неба, дикі собаки, лисиці, вовки тощо винюхують їх на землі, і кролики завжди мають бути насторожі, повинні бути в гарній формі, щоб вчасно сховатися, втекти, врятуватися. А яких тварин-жертв обирає собі хижак? Звісно, ослаблених, млявих, тих, хто не встиг вчасно помітити небезпеку й утекти. Саме тому природа мудро навчила кроликів не показувати, не виявляти симптомів своїх хвороб, якнайдовше залишатися бадьорими.
Наші домашні кролики успадкували цей захисний механізм, але тепер він їм не на користь. Виходить, власники можуть помітити ознаки деяких захворювань надто пізно, коли допомогти улюбленцю вже неможливо або дуже складно. Цей самий механізм, до речі, працює також у гризунів і птахів.
Часто буває, що зниження ваги (без зовнішніх проявів хвороби й навіть без помітної зміни апетиту) може бути єдиною ознакою деяких патологій у кроликів, і щотижневе або хоча б щомісячне зважування допоможе власникам вчасно забити на сполох, дасть більше часу ветеринарному спеціалісту для встановлення діагнозу й своєчасного лікування, що підвищить шанси кролика на одужання.
Щоб уникнути таких неприємностей, слід придбати електронні кухонні ваги, які показують вагу до 3–5 кг, залежно від розміру вашого кролика.
Якщо кролик спокійний, ви можете зважити його одноразово й записати вагу, але зазвичай це активні звірята, які рухаються під час процедури зважування. Тоді для точності можна обчислити середнє арифметичне кількох (зазвичай трьох-чотирьох) вимірювань.
Зверніть увагу, що обнулення на вагах слід проводити після того, як ви встановили ємність для зважування, інакше потім доведеться зважувати її окремо й віднімати її вагу. Якщо ви хочете покласти підстилку або рушник, щоб у малюка не ковзали лапки, зробіть це заздалегідь і обнуліть ваги, коли ємність із підстилкою вже встановлена на ваги.
Для обчислення середньої ваги, якщо кролик дуже активний на вагах, необхідно провести 3–4 вимірювання, підсумувати їх і поділити на кількість вимірювань. Наприклад:
1-ше вимірювання – 1,66кг
2-ге вимірювання – 1,60кг
3-тє вимірювання – 1,65кг
4-те вимірювання – 1,68кг
Обчислення середнього арифметичного значення:
(1,66+1,60+1,65+1,68)/4=6,59/4=1,6475
Округлюємо значення до 1,65кг.
Наприклад, 10% від стабільної ваги кролика Ванюші = 0,165кг.
Щоб це обчислити, ми поділили його вагу на 10.
Якщо кролик втратив 10% ваги, потрібно терміново звернутися до ветеринарного спеціаліста. Можливо, під час детального огляду ветеринарний лікар встановить причину втрати ваги або порекомендує додаткові дослідження, необхідні в цій ситуації.
Головний лікар
ветеринарної клініки «УМКА»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua