Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Вірусна геморагічна хвороба кроликів (ВГХК)

Вірусна геморагічна хвороба кроликів (ВГХК) — смертельно небезпечне захворювання, яке вражає виключно кроликів. Специфічного лікування не існує, а летальність у нещеплених тварин може досягати 100%.

Вірус викликається представником родини каліцивірусів. Збудник надзвичайно стійкий до факторів зовнішнього середовища (при температурі –40–50 °C зберігається щонайменше 5 років), а також до деяких дезінфектантів. Після потрапляння вірусу у господарство гинуть практично всі кролики, за винятком кроленят до 45-денного віку. Причина стійкості молодняка до хвороби досі невідома.

У 90 % випадків хвороба має блискавичний перебіг. Кролики гинуть без прояву клінічних ознак протягом 20 хвилин. Зазвичай під час зовнішнього огляду навіть за кілька хвилин до загибелі важко відрізнити хворого на ВГХК кролика від інших клінічно здорових.

При гострому перебігу хвороби — тварини збуджені та відмовляються від корму. Незадовго до смерті з’являються виділення з носа. У таких випадках смерть настає протягом 1–2 діб. Вагітні самки абортують.

Джерелом збудника інфекції є хворі кролики. Факторами передачі збудника є корми, підстилка, ґрунт, вода, інфіковані хворими кроликами, а також пух і шкурки від хворих тварин і вироби з хутрової сировини, що надійшли з неблагополучних щодо ВГХК пунктів. Відомо, що вірус зберігається у шкурках протягом трьох місяців зберігання.

Назву хвороба отримала через численні крововиливи в усіх органах, але найбільше уражаються печінка та легені. У багатьох органах спостерігається венозний застій, кров не згортається протягом кількох годин після смерті.

Смерть настає внаслідок тяжкого ураження печінки, яке спричиняє загальну інтоксикацію організму. Це призводить тварину до агонального стану, розвивається набряк легень — основна причина загибелі.

Діагноз встановлюють на основі епізоотологічних даних (раптова масова загибель невакцинованих проти ВГХК дорослих кроликів, несприйнятливість кроленят, швидке поширення хвороби, значне охоплення поголів’я, істотна загибель тварин), відсутності клінічних симптомів, патоморфологічних змін.

Лікування не існує!

Для специфічної профілактики використовують інактивовану вакцину. Вакцинувати кроликів необхідно з 2-місячного віку та повторювати кожні пів року. Крольчих вакцинують у будь-який період вагітності.

Запам’ятайте!!! Запорука здорового й тривалого життя Вашої тварини — своєчасні профілактичні заходи!

Лікар ветеринарної
клініки «Умка»
Залесская
Світлана Володимирівна

З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua