Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Кролики — особливі створіння, вони належать до зайцеподібних, і одна з головних відмінностей цієї родини — особливі зуби. Коронки всіх зубів у кроликів ростуть упродовж усього життя, а постійних коренів, як у людини чи собаки, у них немає. Зуби поводяться своєрідно й потребують особливого способу життя, а при виникненні проблем — специфічного ветеринарного підходу. Усього в кролика 28 зубів. Із них шість — різці, хоча власники зазвичай бачать лише чотири; ще два верхніх різці розташовані за передніми. Решта 22 — це премоляри й моляри, які приховані за щоками, і власники не можуть їх побачити чи оцінити. Ротова порожнина у кроликів маленька, і навіть не кожен ветеринар може провести повноцінний огляд, не кажучи вже про правильну оцінку стану зубів з урахуванням біологічних особливостей виду.
У нашій ветеринарній клініці «Умка» всі лікарі добре розуміються на цих особливостях.
Малокклюзія (це коли жувальні поверхні зубів не збігаються), різноманітні стоматологічні проблеми у кроликів, вроджені патології прикусу, тяжкі метаболічні захворювання кісток, надмірне розростання коронок або «коренів» зубів, надмірний ріст зубів на тлі інших захворювань, коли у кролика зникає апетит і зуби не сточуються вчасно, коли власники перегодовують кролика ласощами й комбікормами, забуваючи, що зуби кролика мають постійно перетирати сіно…!!!
Скільки ж причин для проблем із зубками кроликів. У результаті — рани в ротовій порожнині, болючість, виникнення верхньощелепних і нижньощелепних абсцесів та інші тяжкі порушення, що часто призводять до загибелі тварини. Ці патології трапляються настільки часто, що ми придбали спеціальне обладнання для шліфування та вкорочення зубів кроликів і гризунів. Спеціальні роторасширювачі та бори дають змогу лікарю дістатися до найвіддаленіших зубів і привести ротову порожнину до ладу.
Зазвичай ці процедури проводяться під загальним наркозом, але, як правило, дуже добре переносяться кроликами. Вони можуть виконуватися окремо або в поєднанні з іншими лікувальними маніпуляціями, наприклад, паралельно з хірургічним лікуванням щелепних абсцесів, назолакримальним промиванням, видаленням зіпсованих зубів або зубів, що спричиняють сильний дискомфорт через неправильний прикус тощо. У деяких випадках достатньо одноразового шліфування зубів і переходу на правильне харчування та спосіб життя, лікування основного захворювання, а іноді ця процедура потрібна кожні два місяці — і від цього безпосередньо залежить тривалість і якість життя кролика.
Пам’ятайте, що навіть банальне вкорочення різців у кролика з неправильним прикусом бажано проводити не бокорізами чи когтерізами, а за допомогою спеціального ветеринарного стоматологічного обладнання.
Дуже важливо вчасно розпізнати проблему у кролика й одразу звернутися до спеціаліста по допомогу. Профілактичні огляди та консультації щодо годування й утримання, оцінка загального стану, ваги, періодична оцінка рентгенів щелеп — усе це допоможе вчасно вжити необхідних заходів.
Головний лікар
ветеринарної клініки «Умка»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua