Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Поїлка для декоративного кролика

Яку поїлку обрати для свого кролика? Адже це надзвичайно важливе питання. З огляду на анатомічні та фізіологічні особливості організму зайцеподібних, кількість випитої ними води може мати вирішальне значення для їхнього здоров’я та довголіття.

Доступ до свіжої чистої питної води має бути постійним. Важливо пам’ятати, що порушення або зменшення споживання води може призвести до зниження апетиту, інфекцій сечовивідних шляхів, сечокам’яної хвороби, зневоднення, підвищення температури тіла (гіпертермії), виснаження та загибелі тварини.

У якому ж вигляді пропонувати питну воду кролику — відкритим способом із блюдця чи надати перевагу ніпельній поїлці?

Воду з блюдця тварина вживає так само, як і в природі — лакає. Це легкий, природний спосіб пиття, який дозволяє швидко втамувати спрагу. Такий спосіб пиття ефективніший і звичніший для кролика. Чистити та мити такі поїлки набагато простіше й зручніше. Проте вода з них часто проливається. Крім того, такі поїлки легко забруднюються підстилкою, кормом, калом, сечею і, можливо, підвищують ризик передачі деяких захворювань.

Ніпельні поїлки займають менше місця в клітці, не проливаються, менше забруднюються, але пиття з них не є природним і вони складніші в очищенні.

Як правило, усі кролики, які раніше пили з ніпельних поїлок, швидко й без проблем переходять на пиття з блюдця. Крім того, за даними зарубіжних досліджень, гарний стан і якість фекалій кроликів не змінюються залежно від раціону, якщо вони п’ють із блюдця. Натомість при годуванні раціонами з низьким вмістом вологи та поїнні з ніпельних поїлок екскреція сечі та якість калу змінюються: кал стає сухішим, оскільки організм компенсаторно зберігає воду, а сеча — більш концентрованою і виділяється в меншій кількості.

Усім відомо, що для здоров’я кролика важливий раціон із високим вмістом клітковини, грубих волокон — це важливо для здоров’я зубів і всього травного тракту. Споживання таких кормів підвищує спрагу. Крім того, для тривалого ретельного пережовування такого корму потрібно більше рідини для утворення слини. Рідина також необхідна для утворення цекотрофів.

Таким чином, було зроблено висновок, що з відкритих блюдець кролику пити зручніше.

Проте не забувайте, що посудина для поїння кролика має бути місткою, важкою, керамічною — тоді вода рідше проливається. Блюдце повинне мати високий бортик, а розміщувати його слід на підвищенні, щоб вода менше забруднювалася. Легка поїлка має добре кріпитися до прутів клітки, також на певному підвищенні. Не забувайте своєчасно очищати поїлки та поповнювати їх свіжою водою. Клітка має бути досить просторою, щоб така поїлка не заважала кролику рухатися.

Певна кількість свіжої рослинної їжі для здорового кролика також є додатковим джерелом споживання рідини.

Головний лікар
ветеринарної клініки «УМКА»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна

З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua