Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Організм кролика має низку фізіологічних і біологічних особливостей, тому лікувати його повинен лише той ветеринарний лікар, який має достатньо знань і досвіду, а також постійно підвищує свою кваліфікацію та розширює знання в цій галузі. Саме такі фахівці працюють у наших клініках. Ви можете приводити свого вухатого улюбленця на консультації, профілактичні та лікувальні заходи в будь-який день і до будь-якого лікаря.
Кролики чутливі до багатьох вірусних, бактеріальних, рикетсіозних, мікотичних, протозойних, інвазійних і різноманітних незаразних захворювань.
Діагнози, розбір симптомів, аналізів і лікування повинен здійснювати лише ветеринарний лікар. Завдання власника — створити належні умови утримання, забезпечити чистоту, якісний раціон, а також регулярно показувати кролика ветеринарному лікарю для щеплень і оглядів.
Щеплення роблять з 28-денного віку від міксоматозу — кожні три місяці, від ВГБК (вірусної геморагічної хвороби кролика) — кожні шість місяців, іноді від пастерельозу — кожні шість місяців. Від сказу кролика можна щепити за потреби, наприклад, якщо планується поїздка за місто на дачу в неблагополучну зону, щеплення роблять щорічно. Також можна вакцинувати кролика від деяких грибкових шкірних захворювань, для профілактики це роблять кожні пів року.
Потрібно стежити, щоб у кролика не з’явилися ектопаразити (кролячі блохи, воші, шерстоїди, кліщі тощо). Кроликові може знадобитися обробка від ектопаразитів і ендопаразитів (різні гельмінти, кокцидії…).
Кролики є копрофагами — вони поїдають свій особливий кал, так звані цекотрофи. Це необхідно для підтримання в кишечнику великої кількості корисних бактерій, які сприяють перетравленню їжі.
Аналіз калу може багато «розповісти» лікарю про стан організму кролика. Для повноцінної діагностики захворювань кроликів можуть знадобитися й інші аналізи — загальні та біохімічні аналізи сечі й крові, різноманітні бакпосіви, біопсії, зішкрібки, ПЛР, ІФА тощо. А також допоміжні методи діагностики (рентген, УЗД).
Догляд за шерстю також дуже важливий, особливо у довгошерстих порід, а також за кігтиками — їх слід оглядати не рідше одного разу на тиждень. Попросіть свого ветеринарного лікаря показати, як правильно вкорочувати кігтики. Якщо шерсть звалялася, у ветеринарній клініці вам допоможуть підстригти ковтуни. Також можна робити косметичні стрижки довгошерстим кроликам, які страждають від літньої спеки.
Кролику можуть знадобитися планові (кастрація самців, самок…) та екстрені (кесарів розтин, абсцеси, рани, переломи…) операції.
Особливий догляд потрібен за кролячими зубками. Його також можуть забезпечити лікарі в нашій клініці.
У ветеринарного лікаря ви можете дізнатися про проведення карантину при придбанні нових тварин і про дезінфекцію. Якщо вашому кролику потрібне лікування або особливий догляд, а ви не маєте змоги його забезпечити, можете залишити його в клініці на стаціонарі.
При будь-яких відхиленнях від нормального стану вашого улюбленця звертайтеся за порадою до наших спеціалістів.
Головний лікар
ветеринарної клініки «Умка»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua