Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Як і в усіх ссавців, у кроликів у грудній порожнині розташоване серце. Воно чотирикамерне, складається з двох передсердь і двох шлуночків, розділених спеціальними перегородками та системою клапанів. Усі камери серця працюють злагоджено, вони взаємопов’язані: коли виникає проблема в одному з відділів серця, поступово порушується робота й інших. У результаті серце стає неспроможним повноцінно спорожнювати венозну систему або виникають проблеми з артеріальною. Грудна клітка захищає серце, як і інші органи грудної порожнини, від травм, але, на жаль, існує безліч інших проблем, які можуть ослабити кроляче серце й викликати різні патології. Попри загальну схожість з іншими тваринами, серце кролика має низку анатомо-фізіологічних особливостей.
Деякі захворювання серця призводять до набряку легень і скупчення в них рідини. Відповідно, з’являється задишка через нестачу кисню, серцевий м’яз також недоотримує кисень, у кролика виникає слабкість, втома, блідість або синюшність слизових оболонок. Може з’явитися «кашель» або свистяче дихання, дихання з відкритим ротом. Інші серцеві захворювання призводять до підвищення артеріального тиску і накопичення рідини в тканинах, що проявляється набряками під підборіддям, на животі та кінцівках.
У будь-якому випадку можливі симптоми, як-от слабкість, відмова від корму, втрата ваги, сплутаність свідомості. У деяких випадках може настати раптова смерть кролика.
Причинами виникнення проблем із серцем можуть бути:
- малорухливий спосіб життя
- ожиріння
- інтоксикації
- незбалансований раціон за поживними речовинами, вітамінами, мікро- й макроелементами, різноманітні метаболічні порушення
- аритмії
- вроджені вади
- інфекції (вірусні, бактеріальні, грибкові, паразитарні)
- ішемічна хвороба
- різні міокардити й кардіоміопатії
-анемія, нестача еритроцитів
- хвороби легень (зокрема пневмонія)
- ендокринні захворювання
- онкологія та інші.
Для діагностики захворювань серця у кроликів дуже інформативним є рентген, однак можуть також знадобитися загальний і біохімічний аналізи крові, специфічні тести на інфекції, а також різноманітні додаткові методи обстеження. Велику роль відіграє клінічний огляд і ретельне обстеження кваліфікованим ветеринарним спеціалістом.
Якщо проблему виявлено на ранньому етапі, кролика слід показувати ветеринарному лікарю на огляд кожні 3–6 місяців. При виявленні серцевої патології на пізнішій стадії необхідний регулярний контроль з боку ветеринара. Невідкладна допомога може знадобитися за будь-яких змін і відхилень у загальному стані тварини.
Лікування серцевої недостатності зазвичай не усуває її повністю, але дозволяє контролювати стан, покращує самопочуття кролика й подовжує йому життя. Паралельно необхідно проводити терапію основного захворювання.
Головний лікар
ветеринарної клініки «Умка»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua