Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Кролики — дивовижні створіння. Звісно, колись їх утримували й розводили виключно заради смачного м’яса та теплого хутра, а домашніми улюбленцями вони стали відносно нещодавно. Коли люди розгледіли чарівність їхнього характеру та особливості поведінки, кролики швидко перейшли до категорії домашніх улюбленців. Середня тривалість життя кролика — 5–7 років.
Утримання кроликів
Зараз виведено безліч різноманітних порід цих чарівних гризунів із широким спектром якості, кольору шерсті, маси тіла та інших особливостей. Їхнє утримання в міській квартирі не є надто обтяжливим. Якщо є можливість тримати кролика у вільному режимі, з постійним доступом до прогулянок по кімнаті, життя звірка стає більш насиченим і змістовним, а спостерігати за ним значно цікавіше. У такому випадку клітка стає лише притулком на ніч і місцем розташування годівниць і поїлки.
Гілки, пучки сіна та трави зручно підвішувати як усередині, так і зовні клітки, а кімнату слід підготувати до проживання кролика. Обов’язково ізолюють або піднімають з підлоги всі дроти, усувають місця, куди кролик може залізти й застрягти, а в кути, які тварина обирає «під туалет», встановлюють котячі лотки. Протяги неприпустимі. Кроликам дуже важливо рухатися — для апетиту, правильного травлення й просто гарного настрою. Веселі стрибки здорового життєрадісного кролика піднімуть настрій будь-кому.
Якщо ви хочете, щоб кролик став вам приємним другом-компаньйоном — придбайте малюка не молодше півтора і не старше трьох місяців, спілкуйтеся з ним щодня, беріть на руки, привчайте до гігієнічних процедур. Зазвичай такі кролики виростають дуже товариськими й ніжними «лизунчиками», із задоволенням підбігають на поклик і довіряють господарю.
Існують й інші способи утримання кроликів — у клітці або у вольєрі, у компанії з іншими кроликами або з морськими свинками.
Як би там не було, надзвичайно важливе значення має чистота годівниць, поїлок та іншого спорядження.
Годування кроликів
У харчуванні кролика найважливішу роль відіграє якісне сіно. У статевозрілих кроликів, які не беруть участі в розведенні, кількість концентрованих покупних кормів зводять до мінімуму. Овочі можуть становити близько 10% раціону, фрукти — ще менше, як ласощі. Корисні гілки верби та плодових дерев. Навесні в раціон поступово вводять зелені корми. У будь-якому разі корми та вода мають бути свіжими й чистими.
Більш докладно про утримання, годування та розмноження декоративних кроликів вам із задоволенням розкажуть ветеринарні лікарі в нашій клініці. Телефонуйте та приїжджайте на консультації зі списком запитань і на профілактичні огляди, не чекаючи появи виражених проблем.
Головний лікар
ветеринарної клініки «Умка»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua