Увага!
Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!
![]() |
проспект Литовський, 10 |
![]() |
вул. Новомостицька, 2 |
Хом’ячки досить крихітні створіння, одні з найменших звірят, які стають домашніми улюбленцями. Це саме по собі передбачає особливо дбайливий догляд за ними. Тим не менш, різні травми можуть траплятися з хом’ячками протягом їхнього життя. Адже ці малюки дуже активні, рухливі, допитливі. Звісно, ви повинні постаратися створити навколо них максимально безпечний світ. А якщо нещасний випадок усе ж стався, якнайшвидше доставте хом’яка до ветеринарного спеціаліста для надання належної медичної допомоги.
Слід також усунути джерело ризику, яке стало причиною неприємності, щоб трагедія не повторилася. Наприклад, якщо травму завдав інший, агресивно налаштований хом’як, його слід утримувати окремо. І не намагайтеся знову підсаджувати їх один до одного, це може закінчитися погано, їхні стосунки можуть лише погіршитися. Ви можете надати хом’ячкові першу допомогу безпечними препаратами на кшталт перекису водню 3%, а про подальше лікування обов’язково консультуйтеся з ветеринаром. За своєчасного та належного лікування хом’ячки добре одужують і знову тішать своїх власників.
Найпоширеніші травми у хом’яків:
- Переломи кінцівок у хом’ячків – досить поширена травма. Хом’ячки – створіння рівнинні, вони не розуміють поняття «висота». Тому легко можуть упасти зі столу, з дивана або з рук власника. Переломи кінцівок часто трапляються у хом’ячків, що живуть у ґратчастих клітках. Лапки застрягають між прутами, і звірок звисає на зламаній кінцівці, посилюючи травму. У будь-якому випадку слід якнайшвидше показати улюбленця ветеринару, оскільки він може просто відгризти собі кінцівку.
Лікар визначить, чи можна обмежитися малорухливим способом життя, фіксуючою пов’язкою, чи знадобиться штифт або навіть ампутація кінцівки. Нічого страшного, якщо лапка зростеться не ідеально рівно, але без допомоги лікаря вона може зростися зовсім у неправильному напрямку, що спричинить дискомфорт і зрештою призведе до відгризання. Втім, хом’ячки з правильно ампутованою лапкою зазвичай швидко адаптуються і живуть довго.
На час транспортування до ветеринара, а також у період реабілітації та загоєння хом’ячка слід утримувати у скляному або пластиковому контейнері з гарною вентиляцією, але без іграшок, коліс, драбинок, прутиків і решіток, щоб уникнути повторної травми. Тримати хом’яка на руках слід максимально обережно.
- Травма хребта у хом’ячків – може статися під час падіння з висоти, при невмілому утриманні, іноді на хом’яків випадково сідають діти й навіть дорослі, траплялися випадки защемлення великою дверима чи маленькими дверцятами гільйотинного типу в клітках. Травму хребта можуть завдати й інші домашні тварини, не варто знайомити хом’яка з кішкою або собакою.
Травма хребта несе великий ризик загибелі. Задня половина тіла у травмованого звірка безвольно звисає, але чутливість може втратити також сечовий міхур, кишечник тощо. Якнайшвидше покажіть малюка лікарю, максимально обережно транспортуйте його. Крім огляду, може знадобитися рентген. Можливо, травма не дуже складна, і лікар призначить протизапальні препарати, що знімають набряк зі спинного мозку тощо, і все мине. Але в деяких випадках гуманніше буде приспати хом’яка. Парез задніх кінцівок і подібні симптоми можуть спостерігатися і при інших хворобах, у тому числі інфекційних.
- Кусючі рани часто трапляються при скупченому утриманні хом’яків, перенаселенні в клітці. Хоча буває, що в одній просторій клітці живуть усього два хом’яки, але вони не зійшлися характерами, і при цьому стать не має значення. Якщо ранка поверхнева, на кшталт садна, то відсадіть малюка в окремі апартаменти на тиждень і проводьте знезараження ранки перекисом, йодом або фукорцином. Серйозніші рани, або якщо у тварини з’явилася млявість, відмова від їжі – якнайшвидше показуйте ветеринару. Кусючі рани завжди інфіковані, хом’якові може знадобитися антибіотикотерапія, проста або складна хірургічна обробка.
Абсцеси у хом’яків виникають, якщо ви вчасно не обробили кусючі або інші ранки, через травми гострими предметами, надмірне зростання різців тощо. Абсцесами може проявлятися системна інфекція пастерельоз. Він також може сформуватися на пухлині. Абсцес потребує обов’язкового лікування у ветеринара: правильного розтину, промивання гною, іноді встановлення дренажу, спеціальної обробки, бактеріологічного посіву, антибіотикотерапії та підтримувальних процедур.
Засмічення защічного мішка і/або його травма – гострі насіння, краї корму, несвіжі або м’які продукти можуть прикріпитися до стінки защічного мішка, і хом’як не здатен самостійно його очистити. Щока виглядає роздутішою, іноді нагадує абсцес, а іноді він справді формується. Їжа за щокою кисне, гниє, що шкодить здоров’ю. Хом’яка обов’язково слід доставити до ветеринара для очищення та промивання защічного мішка.
Травми повік і очей – хом’як може подряпати повіки або очі, наткнувшись на шип у сіні чи стружці, під час бійки з іншими хом’яками тощо. Очко може бути набряклим, повіки злипаються. Для першої допомоги промийте очко теплою кип’яченою водою, розчином фурациліну або відваром календули. Якщо це не вдається або ви помітили кров’янисті чи гнійні виділення, терміново покажіть хом’яка ветеринару. При сильному ударі або падінні з висоти може статися випадання очного яблука. У такому випадку рясно змастіть око вазеліном або тетрацикліновою очною маззю й негайно доставте хом’яка до клініки.
Будьте уважні до своїх малюків. Бажаю, щоб у ваших хом’ячків були лише приємні пригоди.
Головний лікар
ветеринарної клініки «УМКА»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна
З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua