Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Хом’ячки – хвороби сечовивідних шляхів

Сеча у хом’ячків може виглядати каламутною та густою. Погано, якщо при цьому сечовипускання болісне, хом’ячок пищить, у сечі з’являється кров. Може змінитися загальний стан – млявість, слабкий або відсутній апетит. Хом’ячок довше спить, постійно ховається. Можуть зустрічатися такі симптоми, як підвищена спрага та часте сечовипускання.

Переохолодження або утримання хом’ячка на протягах може викликати симптоми захворювань сечовидільної системи. Клітка повинна стояти в затишному місці, чистота та свіже повітря – запорука здоров’я, але протягів не повинно бути ні в якому разі.

Гігієна клітки, прибирання через день і генеральне прибирання з дезінфекцією раз на тиждень повинні бути обов’язковими. У тих місцях, де хом’ячок мочиться, при відсутності своєчасного прибирання, окрім інших інфекцій, часто поселяються грибки, у тому числі аспергільоз. Окрім респіраторних симптомів при зараженні аспергільозом у хом’ячка може з’явитися кров у сечі. Ця інфекція може розвиватися в будь-яких підстилках для хом’ячків, але найшвидше – у тих, що виготовлені з кукурудзяних качанів.

У старих хом’ячків частіше виникають проблеми з нирками, зазвичай пов’язані з надмірним споживанням білка протягом життя, хронічними вірусними інфекціями, підвищеним внутрішньонирковим тиском. У самців у віці можуть з’являтися кісти, може знадобитися УЗД і спеціальна маніпуляція, що принесе тимчасове полегшення.

Вірусні, рикетсіозні та бактеріальні хвороби можуть вражати хом’ячка в будь-якому віці, багато з них перебігають гостро і уражають нирки. Не слід забувати про лептоспіроз, захворювання небезпечне для людини, хом’ячки можуть заразитися від мишей. При цьому захворюванні шкіра стає блідою та/або жовтяничною, це пов’язано з важкою анемією і гепатитом, розвитком тяжкого запалення нирок. До тяжких вірусних хвороб, дуже небезпечних для людини, належить лімфоцитарний хоріоменінгіт.

Проблеми з нирками та характерні симптоми можуть виникати при діабеті. Для профілактики хом’ячків утримують тільки на спеціалізованому харчуванні для гризунів і ні в якому разі не можна давати хом’якам «людську» їжу або котячий-собачий корм тощо.

При годуванні виключно сухими кормами у хом’ячків можуть з’явитися камені в сечовому міхурі. Для діагностики може знадобитися рентген.

У будь-якому випадку, при перших ознаках нездужання хом’ячка слід якомога швидше показати його ветеринарному спеціалісту, який розбирається в захворюваннях гризунів. По можливості зберіть стерильним шприцом сечу для аналізу. Сеча повинна бути свіжою, не старшою за три години, її збирають, якщо хом’ячок помочився у чистий лоток без наповнювача.

Головний лікар
ветеринарної клініки «Умка»
ЛАЦАПНЬОВА
Яна Олександрівна

З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua