Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Досвід лікування екзотичних та декоративних тварин: паразитарні захворювання

У світі існує всього декілька офіційно зареєстрованих препаратів для екзотичних та декоративних тварин, зокрема кроликів, гризунів та рептилій. У більшості випадків ветеринарні лікарі змушені застосовувати для цих тварин препарати, призначені для дрібних тварин – собак та котів. Відповідальність за наслідки нецільового використання ветеринарних фармацевтичних засобів у будь-якому випадку лягає на лікаря. Складність полягає ще й у тому, що гризунам та рептиліям неможливо задавати ліки орально, будь-яке насильство над ними виключено, адже ці тварини надто чутливі до стресу.

З метою допомогти ветеринарним фахівцям у вирішенні цих проблем вченими компанії Байєр проведено ряд досліджень із застосування препаратів Адвокат®, Адвантікс® та Профендер® для екзотичних та декоративних тварин.

Наведені нижче результати дослідів – корисний досвід для практичного ветеринарного спеціаліста:

1. Ефективність та безпечність застосування препарату Профендер® спот-он при стронгілоідозі кроликів
(Thomas Bach, Janina Tanzler, Rita Flugel // Bayer HealthCare AG, Leverkusen, Germany), 2006

Трихостронгілідоз – розповсюджений у всьому світі кишечний гельмінтоз травоїдних тварин. Людина також може бути випадковим господарем.

Для дослідження було відібрано 12 кроликів, штучно заражених Trichostrongylus Colubriformis. Після визначення інвазії у дослідних тварин (використовували метод МакМастера) кроликів поділили на дослідну та контрольну групи. Дослідну групу тварин обробили препаратом Профендер® спот-он (містить 1,98 % емодепсиду та 7,94 % празіквантелу), у дозі 3 мг емодепсиду та 12 мг празіквантелу на кілограм живої ваги, що еквівалентно мінімальній дозі для котів – 0,14 мл/кг. Препарат був нанесений одноразово методом спот-он між лопатками.

Впродовж 5-ти днів після лікування у всіх кроликів відбирали проби фекалій для копрологічних досліджень. При розтині кроликів обох груп (через 5 днів після лікування) вміст тонкого кишечника був досліджений та підданий мікроскопічному аналізу. Ефективність лікування визначалася шляхом порівняння кількості яєць та дорослих гельмінтів у дослідній та контрольній групі тварин. До уваги також брали місцеву та системну толерантність препарату, для цього проводили клінічний огляд через 1, 2, 4, 7, 24, 48 годин після лікування.

При лікуванні не було відмічено жодних клінічних проявів стосовно системної непереносимості. У деяких тварин спостерігали незначне почервоніння на місці нанесення препарату через 4 години після обробки, яке на наступний день минуло.

Профендер® спот-он продемонстрував високий рівень толерантності та високу ефективність проти Trichostrongylus ssp. у кроликів – 99,9 %.

2. Ефективність препарату Профендер® спот-он при гельмінтозах гризунів та рептилій (H. Mehlhorn, G. Schmahl, M. Frese), 2005

Гельмінтози гризунів та рептилій є дуже розповсюдженими, важка ступінь інвазії може спричинити навіть смерть тварин.

Дослідні тварини:

Змії (Thamnophis sauritus, Elaphe sp.), ящірки (Anolis sagrei), гекони (Pachydactylus bibronii, Cosymbotus platyurus), черепахи (Graptemys versa), бородата ящірка (Pogona vitticeps), синьоязикий сцинк (Tiliqua scincoides), мабуйя (Mabuya multifasciata), варани (Varanus exanthematicus, V. niloticus). При дослідженні фекалій у відібраних тварин виявили значну ступінь інвазії нематодами (яйця та личинки), що належать до родин Oxyuridae, Ascaridae, Strongylidae, Trichostrongylidae, Capillaridae.

Піщанки та миші були експериментально заражені Trichuris muris та Hymenolepis microstoma.

Для лікування застосовували препарат Профендер® у таких дозах:

  • Для рептилій вагою до 5 г – 0,001–0,006 мл, від 5 г до 50 г – 0,007-0,07 мл,
  • від 50 г до 500 г – 0,07-0,7 мл, від 0,5 кг до 5,0 кг – 0,7 – 7,0 мл.
  • Для гризунів застосовували дозу 0,7 – 7,0 мл препарату на 1 кг живої ваги.

Препарат застосовували одноразово методом спот-он в області шиї, a у тварин з товстою шкірою (ящірки, варани) препарат наносили у пахову западину.
Починаючи з першого дня після лікування і впродовж наступних 3 тижнів досліджували фекалії на наявність яєць гельмінтів. Потім тварини були забиті, а їх органи досліджені на наявність гельмінтів.

Гельмінтози гризунів:

H. microstoma – доза 1,5 мл препарату на 1 кг ваги забезпечує повне звільнення від гельмінтозу.
T. muris – доза 7,0 мл на 1 кг живої ваги забезпечує звільнення від гельмінтозу вже через 12 годин після лікування.

Гельмінтози рептилій:

Доза 0,056 мл Профендера® на 100 г ваги тварини була ефективна проти всіх видів нематод.

Під час лікування не спостерігали жодних ознак непереносимості препарату тваринами.

3. Ефективність препарату Адвантікс® в боротьбі з блохами та кліщами у кроликів (Ctenocephalides felis, Cheyletiella parasitovorax и Listrophorus gibbus). (Olaf Hansen, Norbert Mencke), 2007

Зараження блохами та кліщами є частою причиною дерматитів у кроликів. Для дослідження було відібрано 16 дорослих кроликів породи саксонська золота, всі тварини були заражені блохами C. felis, хутровими кліщами L. gibbus, один кролик був інвазованийCheyletiella Parasitovorax, вага кроликів від 2,4 до 4,0 кг. Кожен кролик був оброблений 0,4 мл препарату Адвантікс® (для маленьких собак до 4 кг) методом спот-он біля основи шиї.

Застосування препарату Адвантікс® добре переносилось тваринами як місцево, так і системно. При обстеженні місць нанесення препарату не виявлено почервоніння, жодних подразнень та зуду, на 14, 28 і 48 дні у жодного кролика не було знайдено бліх, кліщів (дорослих та форм, що розвиваються), зникли також всі клінічні ознаки, пов’язані із зараженням блохами та кліщами (дерматити, алопеції).

Таким чином, ефективність місцевого комбінованого застосування препарату Адвантікс® в боротьбі з блохами та кліщам у кроликів досягає 100 %.

4. Ефективність препарату Адвокат® спот-он у гризунів та рептилій при інвазії гельмінтами та кліщами. (H. Mehlhorn, G. Schmahl, I. Mevissen), 2005

Препарат Адвокат® спот-он для собак (імідаклоприд 10 % та моксідектин 2,5 %) застосовували для лікування гризунів та рептилій методом спот-он.

Гризуни були штучно заражені нематодами Trichuris muris, у рептилій було виявлено інвазію нематодами (Oxyuridae, Strongylidae, Trichostrongylidae, Ascaridae) та кліщами (Pterygosoma sp., Ophionyssus natricis)

Дослід проводили на більш, ніж 20 видах рептилій (змії, черепахи, агами, ящірки, гекони), серед них – Anolis sagrei, Anolis Carolinensis, Cosymbotus platyurus, Gekko grossmanni, Mabuya multifasciata, Takydromus sexlineatus, Thamnophis sauritus, Graptemys versa, Rhinoclemys pulcherima manni.

Препарат застосовували одноразово методом спот-он в області шиї, a у тварин з товстою шкірою (мабуйя, сцинк) препарат наносили у пахову западину.

Одноразова обробка гризунів препаратом Адвокат® в дозі 1,28 мл препарату на 1 кг живої ваги (тобто 128 мг імідаклоприду та 32 мг моксідектину на 1 кг) проявила ефективність 95 % проти нематод Trichuris muris.

Для рептилій при лікуванні гельмінтозів (нематод) найефективнішою виявилась доза 0,64 мл препарату на 1 кг ваги, для знищення кліщів – 0,1 мл препарату на 1 кг ваги впродовж трьох днів.

Не спостерігали жодних негативних реакцій у рептилій, дещо чутливими до препарату виявилась ящірка Takydromus sexlineatus, а також 1 з 5 змій Thamnophis sauritus, ймовірно, що ці тварини були травмовані протягом транспортування.

Широкий спектр дії, що дає можливість одночасної боротьби з найбільш розповсюдженими та важливими паразитарними захворюваннями, зручний спосіб застосування – незаперечні переваги, які отримують ветеринарні лікарі, обираючи препарати фірми Байєр. Високий рівень ефективності та безпечності цих препаратів, доведені та підтверджені багаторічним досвідом лікарів усього світу, дають безумовну впевненість при роботі з усіма видами тварин!

Матеріали надані
ТОВ «Байєр»,
м. Київ, вул. Тургенєвська, 55,
тел. +38044 482 39 51
www.bayer.ua

З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua