Ветеринарна клініка Умка Київ

instagram
Ветеринарная клиника Киев

проспект Литовський, 10
kyivstar 098-598-57-28
lifecell 063-384-73-67

Ветклиника Киев

вул. Новомостицька, 2
kyivstar 067-100-34-75
lifecell 093-598-73-23

Консультації по телефону:
098 907 5173
(в міру доступності)

Увага!

Ми працюємо.
Надання послуг здійснюється за попереднім записом!

Режим роботи

З 9.00 до 20.00 - попередньо
уточнювати по телефону.
Перерва 14.00-15.00
без вихідних.

Попередній запис обов'язковий.

Профілактика бабезіозу собак

Бабезіоз (піроплазмоз) собак – загальновідоме захворювання протозойної природи, що переноситься через укуси кліщів та без своєчасного лікування у більшості випадків закінчується загибеллю тварини.

Для профілактики бабезіозу собак потрібно застосовувати такі заходи:

- Обробка акарицидними (протикліщовими) засобами собаки – нажаль, жодний препарат не дає 100% захисту, тому часто є необхідним комбінація двох препаратів, наприклад, протипаразитарний нашийник, та пудри, спреї або краплі, що мають різні діючі речовини (для запобігання передозування та зменшення ризику виникнення побічних явищ).

Більш докладно про це потрібно радитися з ветеринарним лікарем, в т.ч. про випадки алергічних реакцій та можливого токсичного впливу на собак, людей та дітей, інших домашніх тварин, та щодо звикання кліщів до деяких видів інсектоакарицидних препаратів. У ветлікаря ви можете дізнатися, які препарати краще себе зарекомендували у цей час та в даній місцевості. Обробки проводяться за інструкцією залежно від віку та ваги тварини, відразу після того як зійшов сніг і до перших морозів.

- Обробка акарицидними засобами вольєрів, підвалів, розплідників – встановлено, що деякі види кліщів переносників збудників бабезіозу здатні виживати в приміщенні і викликати зараження цілорічно в будівлях та розплідниках.

- Догляд за подвір’ям та при потребі, обробка його акарицидними засобами, що призначені для цього – якщо ваше подвір’я у небезпечній зоні регулярно скошуйте траву, підрізайте кущі та дерева так, щоб сонячне світло досягало землі.

- Ретельний огляд собак під час прогулянок та після них – намагайтеся уникати місць дуже заражених кліщами, після будь-якої прогулянки собака уважно оглядається власником, промацується та прочісується вся тварина.

- Скорочувати період перебування кліща на тілі тварині – якщо кліща на собаці виявлено, незважаючи на зусилля власника, його потрібно якнайшвидше видалити (для перенесення збудників трансмісивних захворювань потрібен різний час але в будь-якому випадку чим раніше ви знімете кліща, тим менша вірогідність зараження бабезіозом, бореліозом, ерліхіозом тощо).

Видаляти кліща потрібно правильно – зверніться до ветеринарного лікаря або спробуйте самостійно, попередньо надягнувши гумові рукавички (деякі мікроорганізми з розчавленого кліща можуть бути небезпечними для людини), розташуйте тонкий пінцет у районі ротового апарату кліща якомога щільніше до шкіри і повільно виймайте його, намагаючись не залишити часточку ротового апарату в шкірі тварини, після цього декілька днів обробляйте місце укусу тетрацикліновою маззю. Існують також спеціальні засоби для зняття кліщів. Завчасна обробка кліща спиртом, олією і т.п., за деякими даними, може пришвидшити вивільнення патогенного збуднику з кліща.

- Правильно знищуйте знятих кліщів – кліщ може пережити навіть зливання в каналізацію, а той кліщ, що не наївся буде шукати нову жертву і далі передавати інфекції, тому найкраще позбуватися кліщів розміщуючи їх у щільно закриту тару, що містить невелику кількість спирту або засобу для миття посуду.

- Вакцинація від бабезіозу – як і інші внутрішньоклітинні паразити, бабезії в процесі еволюції виробили захисні механізми, які не дозволяють їм бути знищеними імунною системою тварини, тому вакцинація дає невисоку гарантію захисту, дія вакцини оцінюється лише, як «зниження смертності».

- Застосування для профілактики антипротозойних препаратів – у таких препаратів як азидин, береніл та ін. можливий недовгий профілактичний ефект, але враховуючи високу токсичність цих препаратів використовувати їх з профілактичною метою не рекомендовано.

Отже, основою профілактики бабезіозу собак є захист від нападу кліщів.

Головний лікар
ветеринарної клініки “Умка”
Лацапньова
Яна Олександрівна

З будь-яких питань щодо здоров'я своїх тварин
ви можете звернутися в нашу клініку за адресою:
просп. Литовський, 10 А, тел: 098-598-57-28 з 10.00 до 20.00
вул. Новомостицька, 2, тел: 067-100-34-75 з 9.00 до 19.00
з 14.00 до 15.00 санітарна година
Ветеринарна клініка «УМКА»
www.umka-vet.com.ua